Strona głównaInternetGoogle Doodle na Dzień Matki

Google Doodle na Dzień Matki

Mama wprowadzająca dzieci w fascynujący świat literatury - tak w skrócie można opisać przygotowane na Dzień Matki "doodle".
W Polsce święto Mam obchodzone jest 26 maja. W innych krajach życzenia mamom składa się w innych datach. I tak na przykład 8 marca obchodzi Rosja oraz niektóre inne kraje byłego ZSRR, a także Wietnam, Laos, Kosowo czy Albania. 21 marca mamy przyjmują życzenia na Bliskim Wschodzie i w części Afryki, 25 marca - w Słowenii, 10 maja - w Ameryce Środkowej a 22 grudnia - w Indonezji.

Najpopularniejszą datą jest "ruchome" święto przypadające w drugą niedzielę maja i obchodzone między innymi w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Brazylii, Chinach i w wielu państwach europejskich. Brytyjczycy i Irlandczycy mają Dzień Matki w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, Francuzi zaś w ostatnia niedzielę maja (lub w pierwszą niedzielę czerwca jeśli ostatnia niedziela maja wypada w Zesłanie Ducha Świętego). Terminów jest oczywiście jeszcze więcej - wydaje się że Dzień Matki to jedno z najbardziej "ruchomych" świąt w naszych kalendarzach.

Niewątpliwie specjalny dzień, poświęcony wyrażaniu szacunku i wdzięczności dla matek, jest też jednym ze świąt najstarszych - ściśle powiązanych z kultem płodności i macierzyństwa.

W Polsce Dzień Matki to czas w którym mamy obdarowywane są przez młodsze dzieci kwiatami i laurkami, a przez starsze (i już dorosłe) - prezentami. O polskiej dacie pamiętało też Google. Co ciekawe i piękne, matka - Polka przedstawiona jest jako wprowadzająca dziecko w świat wiedzy i fantazji (i to za pomocą "zwykłej" książki a nie czytnika ), nie zaś jako gospodyni domowa.

fot. GoogleWszystkie " znajdują się na stronie

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • EWST.pl
  • Pola Nadziei
  • Oferty pracy