Strona głównaInternetInternet jest głównym źródłem informacji

Internet jest głównym źródłem informacji

Jak wynika z badania „Internetowy Barometr ING", sporządzonego na zlecenie ING Banku Śląskiego, Internet jest dla korzystających z niego głównym źródłem informacji, ważniejszym od telewizji, prasy i radia.
Co drugi Polski internauta uznał Internet za swoje główne źródło informacji. Osoby nie korzystające z Internetu na pierwszym miejscu wymieniały telewizję, wskazując ją prawie dwa razy częściej od internautów. Niezależnie od faktu korzystania z Internetu, badani w większości oglądają w telewizji programy informacyjne, a za najbardziej wiarygodny program informacyjny uznali Fakty TVN.

Z badania „Internetowy Barometr ING" wynika także, że najchętniej zabieranymi przez internautów na urlop gazetami są Gazeta Wyborcza, Newsweek oraz Auto Moto, a 90% internautów byłoby skłonnych płacić za możliwość korzystania z Internetu bez reklam. Połowa badanych internautów nie ma obaw przed dokonywaniem płatności za pośrednictwem sieci, taka sama liczba osób korzysta z bankowości internetowej.

Badanie „Internetowy Barometr ING" analizuje także nawyki i preferencje internautów dotyczące różnych aspektów życia codziennego. Zdaniem badanych najpiękniejszym polskim miastem jest Kraków, a najmniej lubianym - Warszawa. Najpopularniejszym polskim blogerem politykiem byłby Władysław Bartoszewski, a największymi gwiazdami polskiego Internetu są - według badanych - Czesio oraz Jožin z Bažin.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • EWST.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Oferty pracy