Strona głównaInternetInternet oknem na świat dla starszych pokoleń

Internet oknem na świat dla starszych pokoleń

Wśród osób dojrzałych wiele jest takich, które nie korzystają z internetu lub robią to sporadycznie. Zdaniem młodszych pokoleń dzieje się tak, ponieważ ich starsi bliscy nie mają potrzeby użytkowania sieci. Uważa tak 40 proc. badanych, jak wynika z „Raportu Aasa – Aktywność starszych pokoleń w internecie oczami młodych 2018”. Tymczasem sieć oferuje wiele możliwości, które poprawiają jakość życia i zmniejszają poczucie wykluczenia społecznego.
Internet oknem na świat dla starszych pokoleń [Fot. Prostock-studio - Fotolia.com] Według reprezentantów i reprezentantek młodszych pokoleń, jeśli starsi członkowie ich rodzin korzystają z internetu, to najczęściej w celach takich jak: skontaktowanie się z bliskimi osobami oraz sprawdzanie wiadomości z Polski i ze świata. Nie wszyscy dojrzali wiekiem mają świadomość, że w świecie można również zrobić zakupy, zapisać się do lekarza czy rozwijać swoje zainteresowania.

Emerytura na koncie

Blisko 5 milionów młodych Polaków twierdzi, że starsze pokolenie obawia się niebezpieczeństw związanych z . Poświęcony czas na naukę poprawnego korzystania z internetowego konta w banku, zdecydowanie się opłaci np. przy szybkim, bezkolejkowym opłaceniu rachunków za prąd czy gaz. Dużym udogodnieniem jest także możliwość otrzymania emerytury na konto bankowe i zarządzanie nią online.

Zakupy nie tylko w osiedlowym sklepie

Produkty spożywcze, książki, kosmetyki, ubrania – wszystko to i o wiele więcej można zakupić nie wychodząc z domu. Opcja jest szczególnie wygodna dla osób starszych – bez męczącej wycieczki do sklepu, dźwigania ciężkich toreb oraz stania w kolejkach.

Miejsce na naukę i rozrywkę

Internet to również doskonałe narzędzie rozrywki i rozwijania zainteresowań. Dzięki platformom z wideo można obejrzeć wybrany film lub serial w dowolnym momencie. Najnowsze plotki na temat ulubionych aktorów czy celebrytów można znaleźć na bezpłatnych serwisach plotkarskich.

Tagi: internet

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Umierać po ludzku
  • Aktywni 50+
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy