Strona głównaInternetJak osłabić lęk i objawy depresji? Aplikacja Mindscape może pomóc

Jak osłabić lęk i objawy depresji? Aplikacja Mindscape może pomóc

Wielu ludzi pracuje obecnie z domu, lub po prostu nie może go opuszczać, więc dokswiera im brak kontaktu z innymi. Wsparcie jest bardziej potrzebne niż kiedykolwiek. Pomocne mogą być różne aplikacje. Jedną z nich jest Mindscape, choć trzeba zaznaczyć, że jej dostępność jest ograniczona, bo dostępna jest dla użytkowników głośników Google Home lub Amazon Alexa, które nie są w Poslce zbyt popularn.
Jak osłabić lęk i objawy depresji? Aplikacja Mindscape może pomóc [fot. cultmindscape.com]
Jak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę informatyczną Accenture, ludzie w Wielkiej Brytanii coraz częściej sięgają po technologię, aby poprawić swoje zdrowie psychiczne. Około 39 procent respondentów deklarowało, że korzysta m. in. z usług online, aplikacji i wearables (urządzeń ubieralnych), aby poradzić sobie ze stresem, poprawić jakość snu i polepszyć samopoczucie psychiczne.

Mindscape to aplikacja uruchomiona przez agencję kreatywną Cult w 2018 roku, łącząca technologię głosową, sztuczną inteligencję i muzykoterapię. Aplikacja opracowana w porozumieniu z organizacją charytatywną Mind jest skierowana osób zmagających się z atakami lub lękami.
Korzystanie z Mindscape jest bezpłatne. We współpracy z Mind chcieliśmy stworzyć platformę ukierunkowaną na osłabienie lęku i objawów . W tych niepokojących czasach wszyscy powinniśmy wykorzystać wszelkie dostępne narzędzia wsparcia, aby zachować pozytywne nastawienie. (...) Mam nadzieję, że Mindscape będzie pomocna w zwalczaniu i , mówi Cat Turner z firmy Cult.
Jak działa aplikacja? Uczy ćwiczeń relaksacyjnych, zadaje pytania dotyczące aktualnego stanu emocjonalnego użytkownika, może też dawać wskazówki dotyczące zarządzania pracą, pieniędzmi, uczeniem się i snem, a także oferuje „pejzaże dźwiękowe" dostosowywane do osoby korzystającej z aplikacji.
Musimy zadbać o ciągłe zwiększanie świadomości w naszych społecznościach na temat tego, że zdrowie psychiczne jest sprawą wszystkich (...). Około jedna czwarta z nas każdego roku będzie doświadczała jakiegoś problemu ze zdrowiem psychicznym, więc aplikacje typu Mindscape mogą mieć istotne znaczenie - mówi Lynette Charles z organizacji Mind.
Z aplikacji można korzystać za pomocą Google Home i Amazon Alexa poprzez wydanie polecenia głosowego „open Mindscape".

Na podstawie:

Przeczytaj także


Depresja - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Depresja to bardzo poważna choroba, a jej lekceważenie może prowadzić nawet do śmierci. Dotyka ona ludzi w różnym wieku, jednak w przypadku osób starszych bywa często lekceważona, traktowana jako jeden z objawów starzenia się. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Aktywni 50+
  • Umierać po ludzku
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Oferty pracy