Strona głównaInternetJak rozpocząć swoją przygodę ze smartfonami

Jak rozpocząć swoją przygodę ze smartfonami

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jeśli miałoby istnieć jedno urządzenie, które jest kluczowe aby nadążać za postępem technologicznym byłby to najprawdopodobniej smartfon. Dzięki smartfonowi, użytkownik gdziekolwiek się znajduje może korzystać z Internetu, nawigacji GPS, może wykonywać tak zwyczajne czynności jak zrobienie zdjęcia i podzielenie się nim z bliskimi. Trudno o inne urządzenie, które mogło by się równać uniwersalnością. Wiele osób przyzwyczaiło się, że nowe technologie choć interesujące nie są stworzone dla nich. Z myślą o osobach uważających w ten sposób firma Maxcom zdecydowała się stworzyć smartfon przyjazny dla wszystkich użytkowników.

Jakie cechy i funkcje powinien posiadać taki smartfon?

fot. MaxcomZ całą pewnością musi zawierać prosty oraz przejrzysty interfejs, który umożliwi użytkownikowi sprawne, intuicyjne korzystanie z urządzenia. Jednakże to nie wszystko. Przeprowadzone badania i analizy dowiodły, że dla potencjalnych odbiorców priorytetem jest bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo rozumiane w kontekście użytkowania telefonu bez obaw o możliwość nieumyślnego doprowadzenia do awarii urządzenia, ale przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa, które użytkownik może zyskać dzięki sprawnej komunikacji w sytuacjach kryzysowych np. nagłe pogorszenie samopoczucia, wypadek na drodze.

Przycisk Pomocy

Wybranie numeru telefonu osoby bliskiej lub numeru alarmowego 112 w sytuacji awaryjnej może być niezwykle trudną czynnością. Dlatego tak ważne jest, by telefon posiadał „Przycisk Pomocy". Przycisk ten znajduje się w tylnej części obudowy telefonu i w zależności od konfiguracji umożliwia błyskawiczne połączenie ze wskazaną osobą, wysłanie SMS z lokalizacją lub połączenie z Centrum Alarmowym. Co więcej, przycisk umożliwia ratownikowi dostęp do wprowadzonych wcześniej danych medycznych (np. dane personalne, grupa krwi, alergie, choroby, przyjmowane leki) oraz kontaktów ICE nawet przy zablokowanym telefonie.

Możliwość zmiany ustawień telefonu z innego smartfona lub komputera

Jak zmienić ustawienia telefonu, dodać kolejny kontakt, by nie stracić tych, które znajdują się już w książce telefonicznej, a także zmienić czcionkę i ikony na większe, gdy nie ma się „sokolego wzroku"? Będąc posiadaczem telefonu na te i wiele innych pytań trzeba odpowiedzieć samodzielnie lub licząc na pomoc osób, nieco bardziej biegłych w tematach obsługi smartfona. Co jednak, gdy w pobliżu nie ma takiej osoby, a stosowanie metody prób i błędów na własną rękę wydaje się być dość ryzykowne? Firma MAXCOM przewidziała taką ewentualność i jako jedyna na rynku stworzyła innowacyjny Panel Maxcom Remote umożliwiający zdalną konfigurację ustawień telefonu z poziomu innych urządzeń mobilnych. Takie rozwiązanie zapewnia bezstresowe korzystanie ze smartfona zarówno dla użytkownika, jak i osoby pomagającej, która w dowolnym momencie może zdalnie pomóc w obsłudze telefonu.

Szybka i sprawna lokalizacja telefonu dzięki panelowi Maxcom Remote

Zdalny dostęp Maxcom Remote ma jeszcze jedną ważną przewagę w stosunku do rozwiązań powszechnie oferowanych na rynku. Za jego pośrednictwem można sprawdzić, gdzie w danej chwili znajduje się smartfon, a tym samym najprawdopodobniej jego właściciel. Funkcja ta może być szczególnie istotna dla osób zagrożonych nagłą utratą świadomości, gdyż nawet w przypadku braku kontaktu z użytkownikiem smartfona umożliwia sprawne i szybkie ustalenie jego lokalizacji i ewentualną pomoc.

Z miesiąca na miesiąc smartfon zyskuje coraz większą popularność i uznanie wśród użytkowników na całym świecie. Jego innowacyjność doceniają także kapituły najważniejszych konkursów elektroniki użytkowej. Smartfon został ogłoszony najlepszym telefonem roku 2018 według konsumentów biorących udział w plebiscycie Mobility Trends.

Kliknij i sprawdź ofertę 

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kobiety.net.pl
  • Kosciol.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Oferty pracy