Strona głównaInternetKomputer i telefon źródłem... zarazków

Komputer i telefon źródłem... zarazków

Zarówno w domu, jak i pracy, okolice komputera mogą być jednymi z najbrudniejszych. Klawiatury, myszki i telefony są siedliskiem groźnych bakterii.
Komputer i telefon źródłem... zarazków [Fot. Andrzej Tokarski - Fotolia.com]
Są takie przedmioty, z którymi mamy częsty kontakt, a niemal nigdy nie są czyszczone. W efekcie stanowią źródło różnych mikroorganizmów, które mogą być groźne dla zdrowia.

Obecnie wielu ludzi spędza długie godziny przed komputerem, czy to w pracy, czy w domu, niestety - jak wynika z badań - wiele przedmotów, którymi się otaczamy, jest bardzo brudnych. Klawiatura, słuchawki, mysz, touchpad i telefon komórkowy roją się od bakterii, które mogą skutkować kłopotami żołądkowymi i innymi dolegliwościami.

Brytyjska grupa konsumencka przeprowadziła badanie dotyczące higieny w miejscu pracy. Ustalono w nich, że przeciętna klawiatura zawiera więcej niż przeciętna toaleta. Obliczono, że na znajdowało się średnio 7 tysięcy mikroorganizmów, a na słuchawkach - 2 tysiące.

Ludzie chętnie jedzą przy biurku i zostawiają resztki czy obiadu w postaci okruchów i innych odpadków. To z kolei przyciąga różne owady, a nawet gryzonie. Co więcej, bakterie obecne na klawiaturach czy myszkach pochodzą z naszych rąk i rąk innych ludzi, którzy używają tych urządzeń. Dlatego tak ważna jest i utrzymywanie porządku na biurku i w jego okolicach.

Najpowszechniejsza dolegliwością wywoływaną przez mikroorganizmy z naszych przestrzeni biurowych są dolegliwości żołądkowo-jelitowe, np. bóle brzucha, , etc., ale z ich powodu możemy się również , czy zachorować na poważniejsze choroby, ostrzegają autorzy badań.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Kosciol.pl
  • EWST.pl
  • Oferty pracy