Strona głównaInternetKomputery Apple najpopularniejsze wśród seniorów

Komputery Apple najpopularniejsze wśród seniorów

Najnowszy raport firmy MetaFacts dotyczący komputerów osobistych nie tylko bada popularność danych marek, lecz także ujawnia, jaki sprzęt preferują osoby z danej grupy wiekowej.
Zaskakująca jest przed wszystkim popularność notebooków używanych w celach domowych. Przenośne PC stanowią w USA ponad 30 % komputerów, z których korzysta się w celach prywatnych. Dane te różnicują się ze względu na poszczególne marki. Laptopy firmy Apple stanowią ponad połowę domowych komputerów, w przypadku Dell’a jest to 46 %, dalej plasuje się HP/Compaq ( 16,1 % ).

Lepszy model

Badania MetaFacts wykazały, że prawie 50 % PC zostało zakupionych po roku 2004. Oznacza to, że nowe modele komputerów są obecne w co drugim gospodarstwie domowym. Eksperci wysuwają z tych faktów dalej idące wnioski – ludzie będą mieć opory, by w najbliższym czasie wymienić relatywnie nowy sprzęt, co wpływa na opóźnienie wypuszczenia na rynek nowych aplikacji i systemów operacyjnych ( jak np. Windows Vista )

PC a wiek i płeć

Kolejną kwestią poruszoną w raporcie są preferencje użytkowników komputerów ze względu na wiek. Okazuje się, że prawie połowa właścicieli Apple’a to osoby po 55 roku życia. Badacze w szczególonści zwracają uwagę na lojalność wobec tej marki przy jednoczesnym wzroście popularności innych technologii wśród młodszych posiadaczy PC.

Szczegółowe wyniki badań firmy MetaFacts dla zainteresowanych dostępne są na stronie internetowej .

Monika Magda / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Hospicja.pl
  • Pola Nadziei
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X