Strona głównaInternetKonkursy SMS-owe - nie daj się oszukać

Konkursy SMS-owe - nie daj się oszukać

SMS zachęcający do udziału w konkursie musi wyraźnie informować o organizatorach oraz kosztach i zasadach uczestnictwa. Podawanie nieprawdziwej ceny i sugerowanie pewnej wygranej stanowi łamanie prawa.
Konkursy SMS-owe - nie daj się oszukać [© Minerva Studio - Fotolia.com] - Przedsiębiorstwa, które organizują konkursy SMS-owe, nie są organizacjami charytatywnymi – podkreśla w rozmowie z serwisem infoWire.pl Agnieszka Majchrzak z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Oznacza to, że za nawet ktoś musi zapłacić.

Wysłanie SMS-u wiąże się z kosztami. Jak sprawdzić ile zapłacimy? Jeżeli numer, pod który należy wysłać wiadomość, zaczyna się od 7, ceną będzie jego druga cyfra. Gdy natomiast numer rozpoczyna się od 9, cenę stanowić będą dwie kolejne cyfry.

Jeśli konsument uzna, że został oszukany, może zgłosić reklamację u swojego operatora i organizatora konkursu lub dochodzić praw na drodze sądowej.

- Jeśli dojdzie do sprawy w sądzie, to nie konsument ma wykazać, że został oszukany, ale organizator konkursu musi udowodnić, że nie wprowadził w błąd – mówi Agnieszka Majchrzak. Za nieuczciwe praktyki UOKiK może nałożyć na przedsiębiorcę karę w wysokości do 10% ubiegłorocznych przychodów.

Z roku na rok problemów z ubywa. Nieuczciwi przedsiębiorcy obawiają się konsekwencji, a konsumenci są coraz bardziej świadomi, że muszą zachować ostrożność, bo nie można wygrać nic za darmo.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Komentarze

  • 18:10:43, 30-12-2014 akcja_informacyjna

    Podstawą zwiększenia bezpieczeństwa jest zachowanie czujności i wiedza, jakie metody wyłudzeń stosują oszuści. Zapoznać się z metodami, stosowanymi przez naciągaczy, można w Poradniku Bezpiecznego Seniora na stronie http://bezpieczniki.tauron-pe.pl/spotkania/Strony/spotkania.aspx

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Hospicja.pl
  • Kosciol.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy