Strona głównaInternetKorzystanie z mediów przed pójściem spać nie musi zaburzać snu

Korzystanie z mediów przed pójściem spać nie musi zaburzać snu

Sprawdzono, jak korzystanie z mediów może wpływać na sen. Chodzi o taką aktywność, jak oglądanie filmów, telewizji lub filmów na YouTube, przeglądanie Internetu, czy słuchanie muzyki przed snem.
Korzystanie z mediów przed pójściem spać nie musi zaburzać snu [fot. noelsch from Pixabay]
Kilkadziesiąt dorosłych osób prowadziło dziennik, w którym zapisywały informacje związane z czasem spędzonym na korzystaniu z mediów przed , miejscem takiej aktywności i wielozadaniowością. Elektroencefalografia - badania wykrywające aktywność elektryczną mózgu za pomocą małych urządzeń przymocowanych do skóry głowy - rejestrowała u uczestników m. in. porę snu, całkowity czas snu i jego jakość.

Jak się okazało, korzystanie z mediów na godzinę przed snem miało związek z wcześniejszą porą spania. Co więcej, jeśli nie oznaczało wielozadaniowości i odbywało się w łóżku, wiązało się także z dłuższym całkowitym czasem snu. Długie korzystanie z mediów zbiegało się z późniejszym pójściem spać i krótszym całkowitym czasem snu. Jakość odpoczynku nie była zaburzona w związku z tymi różnymi czynnościami.

- Jeśli zamierzasz korzystać z , np. oglądać telewizję lub słuchać , przed snem, niech to będzie krótka sesja, a wówczas prawdopodobieństwo, że odczujesz jakiekolwiek negatywne skutki podczas danej nocy, będzie niskie - dr Morgan Ellithorpe z Uniwersytetu Delaware.

Na podstawe:

Tagi: odpoczynek, media, sen

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Kosciol.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Oferty pracy