Strona głównaInternetLech Wałęsa bloguje

Lech Wałęsa bloguje

Były Prezydent RP, 64-letni Lech Wałęsa, aktywnie korzysta z nowinek technicznych. Od kilku lat nie jest mu obcy świat komputerów i internetu. Bloguje, czatuje, ma własny numer w serwisie Gadu Gadu.
Pod numerem 1980 od stycznia 2006 r. można w świecie komunikatora internetowego Gadu Gadu porozmawiać z Lechem Wałęsą. Podanie numeru na stronie internetowej Fundacji Instytutu im. Lecha Wałęsy, a następnie przekazanie tej wiadomości przez media, spotkało się ze spontaniczną reakcją internautów. Tylko w ciągu jednej sekundy na numer GG Lech Wałęsy przychodzi kilka wiadomości - pytań, życzeń, podziękowań, pozdrowień, zaproszeń do dyskusji. Jego archiwum wiadomości od internautów jest tak duże, że GG zapisuje je na płycie, którą przesyła mu do domu. Można też odwiedzić jego bloga – pod adresem mojageneracja.pl/1980.

Były Prezydent nie kryje, że bardzo chętnie korzysta z internetu, by kontaktować się z ludźmi. Twierdzi, że bardzo dużo czasu spędza w sieci, rozmawiając, pisząc maile, publikując dokumenty na swój temat. „Chcę wytłumaczyć, rozjaśnić przeszłość, w której uczestniczyłem. (...) Mam obowiązek odpowiedzi na pytania, jak ja widzę to co dzieje się w Europie, na świecie. Jakie są moje propozycje rozwiązań dla Polski, Europy i świata” - powiedział we wtorek na konferencji, podaje portal wirtualnemedia.pl.

Prezydent korzysta z oprogramowania bot, specjalnego systemu, który umożliwia obsługę masowej korespondencji. Nowością w jego GG są wiadomości głosowe. Lech Wałęsa chciałby też publikować w sieci filmiki ze swoimi wystąpieniami.

Aleksandra Dudzisz / Wirtualne Media

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • eGospodarka.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Oferty pracy