Strona głównaInternetPolscy seniorzy nie chcą internetu i komórek

Polscy seniorzy nie chcą internetu i komórek

Tylko 13 procent Polaków w wieku 55-64 lata korzysta z internetu, podczas gdy robi to 66 procent osób, w wieku 18-24 lata - wynika z ostatnich badań CBOS. Osoby starsze niechętnie także używają telefonów komórkowych.
Podstawową przyczyną takiej sytuacji jest gorsza sytuacja materialna osób starszych połączona z przeświadczeniem, że nie są im potrzebne nowe techniki komunikacji i zdobywania informacji oraz przeświadczeniem, że nauka korzystania z nowoczesnych urządzeń jest ponad siły starszych osób.

Tymaczasem dzięki korzystaniu z internetu starsze osoby mogą nie tylko pozostać nadal aktywne towarzysko czy rozwijać swoje zainteresowania. Mogą też zaoszczędzić - na przykład korzystając z tańszych rozmów telefonicznych czy wyszukiwaniu atrakcyjnych cenowo ofert na różnego rodzaju produkty i usługi. Podobnie jest w przypadku telefonów komórkowych - ich posiadanie mogłoby znacznie ułatwić życie senniorów, jednakże oni sami boją się raczej zwiększonych kosztów i trudności w obsłudze.

Obecność polskich seniorów w interneciei korzystanie przez nich z telefonów komórkowych raczej nie będzie zmieniać się lawinowo, w każdym razie na pewno nie w ciągu najbliższego roku - podsumowują autorzy badania.

Joanna Gacka / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Serwis świąteczny senior.pl

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Komentarze

 • 13:04:18, 05-11-2006 Basia.

  Niestety tak wygląda smutna rzeczywistość.
 • 21:37:39, 05-11-2006 Himalaya

  Witam
  Ja za bardzo nie wierzę w statystykę a tym bardziej w CBOS . Przypomniało mi sie jak były wybory na przeydenta Polski i jakie były przekłamania co do głosów wyborców. Faktem natomiast jest iż istotną przeszkodą są pieniądze a nie to , że seniorzy nie chcą internetu i komórek .
 • 01:05:28, 07-11-2006 Balladynia

  Jest taka sugestia, która ulatuje nad nami, że to jest dla młodych! I to błąd! Wielu starszych ludzi odnajduje się w necie fantastycznie!
 • 09:51:35, 08-11-2006 araukaria

  Osobiście szybciej "przekonałam" się do komputera i internetu aniżeli do komórki. Dość długo zwlekałam z zakupem "smyczy", dlatego, że bywają takie chwile, że chce się być "niedostępnym". Uważałam, że nie "wypada" wyłączać komórki.... ale teraz to czynię i jest OK.
 • 10:11:46, 08-11-2006 jolka

  Korzystam codziennie z internetu, ale też z komputera bez internetu, z komórki także - ale pamiętam, że przecież to wszystko mozna wyłączyć!!! POLECAM - nie stać się uzależnionym od od techniki, po tą są wyłączniki (niechcący rym).
 • 14:37:28, 08-11-2006 iwo1111

  Chciałam się tylko przywitać :-) Przez przypadek znalazłam się na tej stronie i bardzo mi się tu podoba :-) Z netu korzystam od kilku lat. Pozdrawiam wszystkich serdecznie :-)
 • 19:12:08, 16-11-2006 krise1

  Wstyd mi się przyznać, ale podejrzewam, że ja jestem już uzależniona od internetu i komórki. Co dziennie korzystam z internetu i komórki. Błędne pojęcie, że seniorzy nie chcą z tego dobrodziejstwa korzystać, poprostu są ciażkie czasy i nie każdego na to stać.
 • 18:22:33, 23-11-2006 araukaria

  Cytat:
  krise1
  Wstyd mi się przyznać, ale podejrzewam, że ja jestem już uzależniona od internetu i komórki. Co dziennie korzystam z internetu i komórki. Błędne pojęcie, że seniorzy nie chcą z tego dobrodziejstwa korzystać, poprostu są ciażkie czasy i nie każdego na to stać.
  Czy jesteś uzależniona od internetu tego nie wiem.... ale często gdy ja wchodzę do Cafe S..... świeci się Twoje gadu-gadu. Teraz też... pozdrawiam i miłego klikania.
 • 11:35:42, 24-11-2006 iwo1111

  I tu się mylisz droga araukario, bo GG zawsze się "świeci" na tym forum. Nie znaczy to wcale, że ktoś ma włączone gadu-gadu. Pozdrawiam :-)))
 • 21:22:30, 24-11-2006 araukaria

  Cytat:
  iwo1111
  I tu się mylisz droga araukario, bo GG zawsze się "świeci" na tym forum. Nie znaczy to wcale, że ktoś ma włączone gadu-gadu. Pozdrawiam :-)))
  Dziekuję za "wyprowadzenie mnie z "nieświadomości". Pozdrawiam.

Strony : 1 2 3 4 nastepna »

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • Aktywni 50+
 • EWST.pl
 • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
 • Poradnik-zdrowia.pl
 • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X