Strona głównaInternetPortale społecznościowe dobre dla zdrowia psychicznego

Portale społecznościowe dobre dla zdrowia psychicznego

Osoby, które korzystają z portali społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter czy Klub Senior Cafe, rzadziej cierpią na depresję.
Portale społecznościowe dobre dla zdrowia psychicznego Istnieje wiele badań pokazujących, że dobre życia towarzyskie pomaga zapobiec . Nowe testy wykazały, że u osób po 50-tce regularne odwiedzanie serwisów społecznościowych może zapobiec objawom depresji.

Liczba internetowych portali społecznościowych znacznie rozrosła się w ostatniej dekadzie, a niektóre serwisy, takie jak , Twitter, biją niezwykłe rekordy popularności.

Naukowcy z University of Alabama przeanalizowali dane niemal 8000 mężczyzn i kobiet w wieku powyżej 50 lat. Poprosili uczestników o relacje dotyczące praktykowanych przez nich zwyczajów korzystania z Internetu. Później ci sami uczestnicy badania zostali poddani testom na .

Wyniki wykazały, że mężczyźni i kobiety, którzy regularnie korzystali z serwisów społecznościowych, mieli o jedną trzecią niższe prawdopodobieństwo diagnozy depresji w porównaniu do pozostałych. Ustalenia nie wykazują jednak zależności przyczynowo-skutkowej, zastrzegają uczeni. Być może jest tak, że osoby, których cechuje większy , są bardziej skłonne do poszukiwania interakcji towarzyskich za pośrednictwem witryn internetowych i odwrotnie - ludzie, którzy cierpią z powodu objawów depresji lub są na nią bardziej podatni, unikają tego rodzaju kontaktów.

Według firmy badawczej Nielsen, osoby z grupy wiekowej 50+ wykazują najznaczniejszy wzrost zainteresowania wykorzystaniem sieci w celach towarzyskich. Pomiędzy rokiem 2009 a 2011, liczba użytkowników Facebook wzrosła w tempie ok. 40% w populacji ogólnej; dla osób powyżej 50 roku życia odsetek ten wynosił 84%. Szybciej też przybywało osób dojrzałych korzystających z Twittera w porównaniu do innych grup wiekowych.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • EWST.pl
  • Kosciol.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X