Strona głównaInternetPrezenty świąteczne kupimy w sieci. Z wygody i żeby oszczędzić

Prezenty świąteczne kupimy w sieci. Z wygody i żeby oszczędzić

Ponad 80 procent badanych przez Pocztę Polską Polaków deklaruje, że w tym roku kupi prezenty w sklepach internetowych. Uważamy, że taka forma zakupów jest wygodna i tańsza niż w przypadku tradycyjnych zakupów. Znaczenie ma też duży wybór. Połowa badanych ocenia, że zakupy on-line to najlepszy sposób na robienie zakupów świątecznych.
Prezenty świąteczne kupimy w sieci. Z wygody i żeby oszczędzić [© kreus - Fotolia.com] Wśród najpopularniejszych powodów odwrotu od sklepów stacjonarnych w bieżącym roku znajduje się wygoda zakupów przez . Polacy kupią w sieci prezenty bo uważają, że tak jest taniej niż w sklepach stacjonarnych (67 proc.) i mają większy wybór niż w sklepach tradycyjnych (43 proc.). Wśród najczęściej zamawianych w sieci prezentów znajdą się w tym roku (56 proc.), słodycze (49 proc.), zabawki (45 proc.). Połowa badanych planuje kupić w prezencie dla bliskich książki.

Badanie potwierdza zaobserwowany od pewnego czasu trend, że Polacy chętnie chodzą najpierw do sklepów stacjonarnych, żeby obejrzeć lub przymierzyć produkty. Potem kupują je w sieci. Robi tak blisko 80 proc. badanych.

Użytkownik internetu zdecyduje się w 2014 roku na zakup prezentów w sieci ponieważ uważa, że nie tylko wyda w ten sposób mniej pieniędzy, ale i będzie mógł wybierać z bogatszego asortymentu niż w sklepach stacjonarnych. Osoby, które jednak wybiorą zakup w sklepach tradycyjnych jako główny powód podają chęć osobistego obejrzenia produktów lub obawy, że towar kupiony może być uszkodzony lub niezgodny z zamówieniem.

Badanie „Zakup prezentów świątecznych przez Polaków” zrealizowane przez ARC Rynek i Opinia dla Poczty Polskiej. Przebadano 508 osób, które planują kupić prezenty świąteczne. Badanie reprezentatywne na populację internautów ze względu na wiek, płeć oraz wielkość miejscowości zamieszkania. Termin realizacji wywiadów: 7 – 12 listopada 2014 r.


 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • eGospodarka.pl
  • EWST.pl
  • Pola Nadziei
  • Oferty pracy