Strona głównaInternetSeniorzy na zakupach w sieci. Czego szukają?

Seniorzy na zakupach w sieci. Czego szukają?

Przybywa seniorów, którzy decydują się na zakupy w sklepach internetowych. Z analizy przygotowanej przez serwis Ceneo.pl wynika, że zainteresowanie zakupami w sieci wśród osób powyżej 65 roku życia w ciągu roku wzrosło o 12%. Wśród klientów sklepów internetowych zdecydowanie przeważają kobiety.
Seniorzy na zakupach w sieci. Czego szukają? [Fot. Rawpixel.com - Fotolia.com] Badanie zostało przeprowadzone w styczniu, kiedy sklepy internetowe, podobnie jak stacjonarne, organizują .

Które kategorie cieszą się największym zainteresowaniem?

Z analizy porównywarki cen Ceneo.pl wynika, że były to damskie torebki. W porównaniu do ubiegłego roku zainteresowanie tą kategorią wzrosło wśród seniorów o ponad 700%. Na kolejnym miejscu znalazła się kategoria a podium zamknęła kategoria z telewizorami. Co ciekawe, w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych kategorii znajdziemy również te z (czwarte miejsce w rankingu) i kotłami (piąte miejsce w rankingu).

Na szóstym miejscu w rankingu znalazły się sukienki, a na siódmym lodówki. Zestawienie zamykają kategorie takie jak zegarki, samochody osobowe i pralki, które zajęły kolejno miejsca ósme, dziewiąte i dziesiąte.

Które kategorie zanotowały największe rekordy popularności?

Porównywarka cenowa sprawdziła też, które kategorie odnotowały rekordowy wzrost zainteresowania w porównaniu do ubiegłorocznych wyprzedaży.

Poza wspomnianymi torebkami, największą uwagą seniorów cieszyły się produkty z takich kategorii jak sukienki (wzrost o 150%) i roboty kuchenne (wzrost o 45%).

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • eGospodarka.pl
  • Umierać po ludzku
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Oferty pracy