Strona głównaInternetZnamy strony internetowe bez barier

Znamy strony internetowe bez barier

26 marca odbył się finał konkursu „Strona Internetowa bez Barier" zorganizowanego przez portal Widzialni i media Agory. Ogłoszenie wyników poprzedzone zostało konferencją „Niepełnosprawni w sieci".
Celem konkursu jest promocja oraz nagrodzenie serwisów dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych i narażonych na wykluczenie cyfrowe. Wzięły w nim udział 74 witryny, które oceniali eksperci z dziedziny dostępności stron internetowych oraz konsultanci z Polskiego Związku Niewidomych i Polskiego Związku Głuchych.

W kategorii „Strona administracji publicznej" tytuł „Strony Internetowej bez Barier" otrzymał serwis należący do Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, a w kategorii stron komercyjnych najbardziej dostępny okazał się serwis www.visioncare.pl, należący do firmy DreamGroup.

Oprócz nagród głównych organizatorzy przyznali sześć wyróżnień, po trzy w każdej kategorii. Powędrowały one do: Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Politechniki Łódzkiej, firmy LPP S.A, Pracowni Plastycznej Tymoch oraz do twórców projektu Geocontext.

Zdaniem konsultanta d/s osób niepełnosprawnych w projekcie Widzialni Pawła Pluszczyka osobom niewidomym największą trudność w poruszaniu się po Internecie sprawia stosowanie animacji flash, które w większości są niedostępne dla programów czytających. Jako duże utrudnienie wymienił również nie opisane pola formularzy, brak nagłówków i list, nieopisane linki i elementy graficzne.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Akademia Pełni Życia
  • Kosciol.pl
  • Oferty pracy