Strona głównaInternetGdańsk: seniorzy bezpieczni w sieci. Bezpłatne spotkanie

Gdańsk: seniorzy bezpieczni w sieci. Bezpłatne spotkanie

Fundacja Ocaleni organizuje spotkanie otwarte „Internet dla Seniorów”, podczas którego osoby w wieku 50+ będą mogły zdobyć nowe kompetencje w zakresie bezpiecznego i świadomego korzystania z Internetu. Zajęcia odbędą się już w najbliższy poniedziałek, 19 września 2016 roku, w gdańskim Instytucie Kultury Miejskiej.
Seniorzy coraz chętniej korzystają z sieci – świadczy o tym nie tylko stale rosnąca liczba nowych użytkowników 50+ na portalach społecznościowych takich jak czy Instagram, lecz także coraz większe zainteresowanie seniorów usługami cyfrowymi odpowiadającymi ich potrzebom - bankowością mobilną, e-zakupami, dostępem do informacji.

W dobie nowoczesnych technologii zanika stereotyp seniora „odciętego od sieci” i przepaść międzypokoleniowa – jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez Fundację Ocaleni, Internet służy seniorom na co dzień głównie jako narzędzie komunikacji z najbliższymi, a także jako przestrzeń do rozwoju zainteresowań i pasji oraz nawiązywania nowych kontaktów.

– Pamiętajmy jednak, że w sieci seniorzy narażeni są na nowe zagrożenia – tłumaczy Daria Kikoła, prezes Fundacji Ocaleni. – Aby uniknąć zjawisk takich jak , oszustwo, czy wyłudzenie danych i pieniędzy warto zgłębić kwestię i zawczasu zadbać o kwestię bezpieczeństwa. Tego zadania podejmą się nasze edukatorki Monika Cybulska i Małgorzata Szydłowska, które na co dzień realizują program „Świadomie w sieci” w trójmiejskich szkołach podstawowych i gimnazjach.

Spotkanie „Internet dla Seniorów” odbędzie się w poniedziałek 19.09 o godzinie 18.00 w Instytucie Kultury Miejskiej (Długi Targ 39/40, Gdańsk). Wstęp bezpłatny. Spotkanie jest dofinansowane i realizowane w ramach programu „Otwarty IKM”. Więcej informacji .

fot. Fundacja Ocaleni

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Aktywni 50+
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X