Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Internet Artykuły

Pokemon Go podbija świat. Gra także dla seniorów [FILM]

fot. pokemongo.comNowa gra Pokemon Go bije rekordy popularności na całym świecie. Zabawa nawiązuje do bajki i gier konsolowych o Pokemonach i polega na poszukiwaniu tych stworów podczas spaceru po mieście przy pomocy specjalnej aplikacji.

więcej »

Polscy Seniorzy wykluczeni cyfrowo

© goodluz - Fotolia.comJedna na trzy osoby dorosłe polskiej populacji w ogóle nie korzysta z sieci. Istnieją dwie przyczyny takiego stanu rzeczy – po pierwsze Internet dociera do niespełna 70 procent gospodarstw domowych, a po drugie po sieci prawie w ogóle nie „surfują” osoby po 50 roku życia.

więcej »

Memy internetowe. Co o nich myślimy?

fot. memy.pl, fabrykamemow.plWedług najnowszego badania GFK Polonia i Clue PR memy to jeden z najważniejszych nośników opinii – aż 95% internautów wie, co to są memy, a 41% lubi je oglądać i dzielić się nimi w sieci. Dla 67% udostępnianie memów to forma wyrażania poglądów. Które tematy są przez Polaków najchętniej poruszane w memach? I co mówią o nastrojach społecznych?

więcej »

Polak w sieci: zbyt pewny siebie, nie zauważa zagrożeń

© psdesign1 - Fotolia.comPomiędzy tym jak postrzegamy zagrożenia płynące z sieci i swoje własne umiejętności a tym, jak się w niej zachowujemy i czy faktycznie potrafimy rozpoznać zagrożenia wystepują znaczne różnice - wynika z przeprowadzonego na zlecenie mBanku przez IQS badania dotyczącego bezpiecznego korzystania z sieci. Raport pokazuje też rosnącą rolę banków w informowaniu klientów o najnowszych zagrożeniach.

więcej »

Gry video przywracają zdolności poznawcze seniorom

© rocketclips - Fotolia.comPowalcz z wnukami o dostęp do konsoli. Gry miewają wśród dojrzałych ludzi kiepską sławę, ale warto się przemóc i spróbować nieco pobawić. To nie tylko daje rozrywkę, ale realnie wpływa na zdolności poznawcze - pomaga poprawić pamięć, przyspiesza czas reakcji oraz zwiększa wielozadaniowość.

więcej »

UOKiK ostrzega: uwaga na serwisy internetowe

© ronstik - Fotolia.comPo raz pierwszy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skorzystał z prawa do ostrzeżenia konsumenckiego. UOKiK przed korzystaniem ze stron ale-gratka.pl, bez-posrednikow.pl, ofertynet.com.pl, ale-gratka.com, alegratka.eu, top-gratka.pl. Serwisy te mogą powodować znaczne straty dla klientów. Ostrzeżenia są wykorzystywane w przypadku stwierdzenia przez Urząd szczególnie uzasadnionego podejrzenia stosowania przez przedsiębiorcę nielegalnych praktyk, mogących narazić konsumentów na straty.

więcej »

Ułatwiamy życie cyberprzestępcom, ujawniając swoje hasła

© Glebstock - Fotolia.comNiemal połowa (42%) europejskich użytkowników internetu przyznaje się do ujawnienia swojego hasła lub pozostawienia go w miejscu, w którym mogli je zobaczyć inni ludzie – tak wynika z badań przeprowadzonych niedawno przez Kaspersky Lab. Takie postępowanie świadczy najczęściej o braku świadomości w zakresie bezpieczeństwa i może stanowić poważne zagrożenie dla danych i prywatności użytkowników.

więcej »

Demencja cyfrowa: nowe technologie niszczą mózg

© polygraphus - Fotolia.comNiezliczona ilość możliwości, pomoc w pracy, nauce, sposób na nudę i atrakcyjna, nowoczesna forma – oto co oferują nowe technologie. Niestety, wyręczają nas również w myśleniu i rozleniwiają mózg, zjawisko to ma już nawet swoją nazwę – demencja cyfrowa. Ogranicz nowe technologie, jeśli nie chcesz, aby Twój mózg przedwcześnie przeszedł na emeryturę – ostrzegają naukowcy.

więcej »

Świąteczne oszustwa internetowe: 8 porad jak nie dać się nabrać

© petunyia - Fotolia.comSzaleństwo świątecznych zakupów powoli się rozkręca. Niektóre sklepy mają już świąteczne dekoracje, a coraz więcej osób kupuje prezenty online, by wszystkie dotarły na czas. Takie zakupowe zamieszanie to istny raj dla cyberprzestępców i oszustów internetowych, więc warto mieć się na baczności.

więcej »

Internetowe grzechy Polaków

© vege - Fotolia.comW ciągu zaledwie 10 lat, liczba internautów w Polsce wzrosła, aż o 43 procent. Niestety, duża część użytkowników sieci nie zważa na swoje bezpieczeństwo, będąc nieświadoma potencjalnych zagrożeń. Lekkomyślne udostępnianie danych osobowych, ustawianie łatwych do złamania haseł, otwieranie nieznanych linków – to tylko niektóre grzechy.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11]


Polecamy Akademia Pełni Życia Kosciol.pl Kobiety.net.pl Pola Nadziei Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X