Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Internet Artykuły

Program antywirusowy darmowy i płatny - jaka jest różnica?

© psdesign1 - Fotolia.comWśród kilkudziesięciu znanych i renomowanych programów antywirusowych tylko kilka aplikacji w wersji bezpłatnej jest w stanie zbliżyć się swoimi możliwościami do płatnych odpowiedników oraz konkurować z najpopularniejszymi na świecie rozwiązaniami do zabezpieczenia komputerów domowych. Jednak który z nich wybrać i na co zwracać szczególną uwagę podczas dostosowywania ochrony do własnych preferencji?

więcej »

Seniorzy w Internecie: obecni ci lepiej wykształceni

© gpointstudio - Fotolia.comZ Internetu regularnie korzysta dwie trzecie dorosłych Polaków – wynika z badania zrealizowanego przez CBOS. Najsilniej o obecności w sieci i wykluczeniu cyfrowym decyduje wiek. Wiek nie tylko różnicuje samą obecność w sieci, ale także sposoby korzystania z niej.

więcej »

Od dziś karty SIM prepaid do rejestracji

© theaphotography - Fotolia.comOd dziś w Polsce nie można już aktywować karty SIM do telefonu bez podawania swoich danych. Zarejestrować muszą się również ci, którzy karty pre-paid kupili dawno. Każdy musi zgłosić się do operatora komórkowego i wypełnić formularz.

więcej »

Pokemon Go podbija świat. Gra także dla seniorów [FILM]

fot. pokemongo.comNowa gra Pokemon Go bije rekordy popularności na całym świecie. Zabawa nawiązuje do bajki i gier konsolowych o Pokemonach i polega na poszukiwaniu tych stworów podczas spaceru po mieście przy pomocy specjalnej aplikacji.

więcej »

Polscy Seniorzy wykluczeni cyfrowo

© goodluz - Fotolia.comJedna na trzy osoby dorosłe polskiej populacji w ogóle nie korzysta z sieci. Istnieją dwie przyczyny takiego stanu rzeczy – po pierwsze Internet dociera do niespełna 70 procent gospodarstw domowych, a po drugie po sieci prawie w ogóle nie „surfują” osoby po 50 roku życia.

więcej »

Memy internetowe. Co o nich myślimy?

fot. memy.pl, fabrykamemow.plWedług najnowszego badania GFK Polonia i Clue PR memy to jeden z najważniejszych nośników opinii – aż 95% internautów wie, co to są memy, a 41% lubi je oglądać i dzielić się nimi w sieci. Dla 67% udostępnianie memów to forma wyrażania poglądów. Które tematy są przez Polaków najchętniej poruszane w memach? I co mówią o nastrojach społecznych?

więcej »

Polak w sieci: zbyt pewny siebie, nie zauważa zagrożeń

© psdesign1 - Fotolia.comPomiędzy tym jak postrzegamy zagrożenia płynące z sieci i swoje własne umiejętności a tym, jak się w niej zachowujemy i czy faktycznie potrafimy rozpoznać zagrożenia wystepują znaczne różnice - wynika z przeprowadzonego na zlecenie mBanku przez IQS badania dotyczącego bezpiecznego korzystania z sieci. Raport pokazuje też rosnącą rolę banków w informowaniu klientów o najnowszych zagrożeniach.

więcej »

Gry video przywracają zdolności poznawcze seniorom

© rocketclips - Fotolia.comPowalcz z wnukami o dostęp do konsoli. Gry miewają wśród dojrzałych ludzi kiepską sławę, ale warto się przemóc i spróbować nieco pobawić. To nie tylko daje rozrywkę, ale realnie wpływa na zdolności poznawcze - pomaga poprawić pamięć, przyspiesza czas reakcji oraz zwiększa wielozadaniowość.

więcej »

UOKiK ostrzega: uwaga na serwisy internetowe

© ronstik - Fotolia.comPo raz pierwszy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skorzystał z prawa do ostrzeżenia konsumenckiego. UOKiK przed korzystaniem ze stron ale-gratka.pl, bez-posrednikow.pl, ofertynet.com.pl, ale-gratka.com, alegratka.eu, top-gratka.pl. Serwisy te mogą powodować znaczne straty dla klientów. Ostrzeżenia są wykorzystywane w przypadku stwierdzenia przez Urząd szczególnie uzasadnionego podejrzenia stosowania przez przedsiębiorcę nielegalnych praktyk, mogących narazić konsumentów na straty.

więcej »

Ułatwiamy życie cyberprzestępcom, ujawniając swoje hasła

© Glebstock - Fotolia.comNiemal połowa (42%) europejskich użytkowników internetu przyznaje się do ujawnienia swojego hasła lub pozostawienia go w miejscu, w którym mogli je zobaczyć inni ludzie – tak wynika z badań przeprowadzonych niedawno przez Kaspersky Lab. Takie postępowanie świadczy najczęściej o braku świadomości w zakresie bezpieczeństwa i może stanowić poważne zagrożenie dla danych i prywatności użytkowników.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11]


Polecamy Pola Nadziei Uniwersytety Trzeciego Wieku Poradnik-zdrowia.pl Hospicja.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X