Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Internet Artykuły

Starzenie się jest łatwiejsze z nowymi technologiami

fot. collage Senior.plNowe technologie znacząco zmieniają nasz styl życia. Do tego stopnia, że to, co niegdyś było charakterystyczne dla określonego wieku, przestaje mieć znaczenie. Rozwój techniki znacznie rozwinął nasze możliwości i osłabił ograniczenia wynikające z postępującego procesu starzenia się.

więcej »

Senior w chmurze, czyli dla chcącego nic trudnego

© WavebreakMediaMicro - Fotolia.comO przenoszeniu się do chmury przeczytamy zarówno w tekstach branżowych, jak i na portalach poświęconych stylowi życia i rozrywce. Podobno w chmurze jest wszystko. Kino domowe, gigantyczne płytoteki, miejsce na albumy z rodzinnymi zdjęciami, narzędzia do pracy. Czy to oznacza, że przeprowadzka w cyfrowe obłoki jest nieunikniona? I czy na pewno jest tam miejsce również dla seniora? A może jednak prawdziwe okaże się przysłowie „z dużej chmury mały deszcz”? Jedno jest pewne – aby się tego dowiedzieć, trzeba spróbować przyjrzeć się cyfrowej chmurze z bliska.

więcej »

Lepsze starzenie się z Internetem - jakość życia a kontakt z innymi

© LoloStock - Fotolia.comUmiejętność korzystania z Internetu, a przez to pozostawanie w kontakcie z najbliższymi, sprzyja lepszemu starzeniu się.

więcej »

Jak wybrać telewizor, laptop czy smartfon? Senior w świecie RTV

© Pavel Losevsky - Fotolia.comPlanując zakup urządzenia RTV chcemy połączyć wysoką jakość z atrakcyjną ceną. Dlatego ważne jest, żeby na początku zastanowić się czego naprawdę oczekujemy od danych produktów i jakie cechy są w naszym odczuciu najważniejsze. Pomóc w wyborze może specyfikacja techniczna urządzenia oraz znajomość innowacji oraz trendów.

więcej »

Jak bezpiecznie kupować prezenty świąteczne przez Internet?

© schnubi - Fotolia.comW przedświątecznej gorączce coraz częściej oszczędzamy czas i pieniądze, robiąc zakupy w sklepach internetowych. Dostępność wielu produktów w jednym miejscu, wygoda oraz atrakcyjne ceny – to główne atuty tego rodzaju zakupów. Jednak także w przypadku wyprawy do internetowego sklepu, trzeba pilnować swoich danych i portfela. O czym pamiętać i które sklepy internetowe wybrać, żeby na zakupach online zyskać a nie stracić?

więcej »

Komputer chroni przed demencją

© Alexander Raths - Fotolia.comDzięki użytkowaniu komputera można osłabić ryzyko demencji nawet o 40 procent.

więcej »

Czy można domagać się od operatora usunięcia swoich danych?

© wrangler - Fotolia.comKorzystając z wyszukiwarek internetowych musimy mieć świadomość, że ich operatorzy są odpowiedzialni za przetwarzanie naszych danych osobowych. Czy jako osoba fizyczna czy firma możemy domagać się do operatora wyszukiwarki usunięcia danych na własny temat? Jak postępować w takich sytuacjach radzi Marcin Lis, Radca prawny MACC Partner.

więcej »

„Le Figaro”: Rosja toczy wojnę także w Internecie

© kebox - Fotolia.comInternet jest dziś jednym z najpotężniejszych mediów, co ma odzwierciedlenie w aktywności krajów i grup pozostających w konflikcie. Jak pisze na łamach „Le Figaro" Elena Morenkova Perrier, Moskwa uprawia propagandę 2.0 forsując swój ogląd konfliktu w Internecie.

więcej »

Uwaga na fałszywe faktury i wezwania do zapłaty

© B. Wylezich - Fotolia.comPrzychodzą e-mailem. Z Allegro, Netii, T-Mobile. Wyglądają jak "zwyczajna" korespondencja od tych firm, zwłaszcza dla ich klienta. Niestety, może okazać się że to kolejny sposób oszustów nie tylko na okradzenie nas z pieniędzy, ale także na zainfekowanie oprogramowaniem szpiegującym.

więcej »

Internet nasz powszedni - online przez całą dobę

© Christian Schwier - Fotolia.comInternet towarzyszy nam wszędzie i niemal zawsze. Dzięki urządzeniom mobilnym możemy surfować po sieci w autobusie, w sklepie, przy porannej kawie czy zaraz przed pójściem spać. Już ponad 66 procent Polaków posiada telefon lub smartfona z dostępem do sieci. Jesteśmy coraz bardziej mobilni - czy Internet zawładął już naszym życiem?

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13]


Polecamy EWST.pl Umierać po ludzku Kosciol.pl Hospicja.pl Oferty pracy