Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Internet Artykuły

Jak bezpiecznie kupować prezenty świąteczne przez Internet?

© schnubi - Fotolia.comW przedświątecznej gorączce coraz częściej oszczędzamy czas i pieniądze, robiąc zakupy w sklepach internetowych. Dostępność wielu produktów w jednym miejscu, wygoda oraz atrakcyjne ceny – to główne atuty tego rodzaju zakupów. Jednak także w przypadku wyprawy do internetowego sklepu, trzeba pilnować swoich danych i portfela. O czym pamiętać i które sklepy internetowe wybrać, żeby na zakupach online zyskać a nie stracić?

więcej »

Komputer chroni przed demencją

© Alexander Raths - Fotolia.comDzięki użytkowaniu komputera można osłabić ryzyko demencji nawet o 40 procent.

więcej »

Czy można domagać się od operatora usunięcia swoich danych?

© wrangler - Fotolia.comKorzystając z wyszukiwarek internetowych musimy mieć świadomość, że ich operatorzy są odpowiedzialni za przetwarzanie naszych danych osobowych. Czy jako osoba fizyczna czy firma możemy domagać się do operatora wyszukiwarki usunięcia danych na własny temat? Jak postępować w takich sytuacjach radzi Marcin Lis, Radca prawny MACC Partner.

więcej »

„Le Figaro”: Rosja toczy wojnę także w Internecie

© kebox - Fotolia.comInternet jest dziś jednym z najpotężniejszych mediów, co ma odzwierciedlenie w aktywności krajów i grup pozostających w konflikcie. Jak pisze na łamach „Le Figaro" Elena Morenkova Perrier, Moskwa uprawia propagandę 2.0 forsując swój ogląd konfliktu w Internecie.

więcej »

Uwaga na fałszywe faktury i wezwania do zapłaty

© B. Wylezich - Fotolia.comPrzychodzą e-mailem. Z Allegro, Netii, T-Mobile. Wyglądają jak "zwyczajna" korespondencja od tych firm, zwłaszcza dla ich klienta. Niestety, może okazać się że to kolejny sposób oszustów nie tylko na okradzenie nas z pieniędzy, ale także na zainfekowanie oprogramowaniem szpiegującym.

więcej »

Internet nasz powszedni - online przez całą dobę

© Christian Schwier - Fotolia.comInternet towarzyszy nam wszędzie i niemal zawsze. Dzięki urządzeniom mobilnym możemy surfować po sieci w autobusie, w sklepie, przy porannej kawie czy zaraz przed pójściem spać. Już ponad 66 procent Polaków posiada telefon lub smartfona z dostępem do sieci. Jesteśmy coraz bardziej mobilni - czy Internet zawładął już naszym życiem?

więcej »

Gry komputerowe dla seniorów - pożyteczna rozrywka

© ulistx - Fotolia.comNie od dziś wiadomo, że aktywność intelektualna poprawia sprawność mózgu. W przeszłości do ćwiczenia mózgu wykorzystywano krzyżówki, rebusy lub gry planszowe, obecnie coraz popularniejsze staje się korzystanie z gier komputerowych.

więcej »

Polak - reprezentant społeczeństwa informacyjnego?

© Denys Rudyi - Fotolia.comSpot promujący 10 lat Polski w Unii Europejskiej widzieli już chyba wszyscy. W ostatnich dniach niemal bez przerwy mówi się o przypadającej jutro, okrągłej rocznicy integracji ze Wspólnotą Europejską. To dobra okazja, żeby sprawdzić jak Polska dzisiaj prezentuje się na tle państw unijnych w kwestii dostępu do Internetu i aktywności w sieci? Czy naprawdę możemy określić nasze społeczeństwo mianem informacyjnego?

więcej »

Media społecznościowe sprawiają, że wpadamy w kompleksy

© mdesignstudio - Fotolia.comWiele dotychczasowych badań wykazało, że dzięki mediom społecznościowym można osłabić poczucie samotności. Okazuje się jednak, że wymiana osobistych informacji online może skutkować także osłabieniem nastroju oraz narastaniem kompleksów.

więcej »

Internet obchodzi 25 urodziny - poznaj 10 interesujących faktów na jego temat

© Nmedia - Fotolia.comNiezliczone ilości stron, portali społecznościowych, forów pełnych tekstów, filmów, grafiki - do wyboru, do koloru: dziś trudno sobie wyobrazić powrót do świata bez Internetu. Sieć obchodzi swoje 25 urodziny.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13]


Polecamy Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Akademia Pełni Życia Hospicja.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X