Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Internet Artykuły

Jak (i co) seniorzy kupuja w sieci?

© pressmaster - Fotolia.comJeszcze 10 lat temu, gdy w kontekście internetu i nowych technologii pojawiało się słowo "senior" najczęściej łączono je z niekompetencją cyfrową i problemami w obsłudze komputera. Jak wskazują badania portalu kodyrabatowe.pl dotyczące tego jak seniorzy robią zakupy, przez ostatnie lata sporo się w tej materii zmieniło, a porównując dane dotyczące różnych grup wiekowych, coraz trudniej trafić na różnicę pomiędzy zachowaniem osób starszych, a tych z młodszych pokoleń.

więcej »

Media społecznościowe poprawiają zdrowie seniorów

© Robert Kneschke - Fotolia.comKorzystanie z mediów społecznościowych przez osoby starsze może przydać cennego dodatkowego wsparcia w razie choroby.

więcej »

Trzy czwarte polskich seniorów nie korzysta z Internetu

© Grafvision - Fotolia.comPolskich seniorów mocno dotyka problem cyfrowego wykluczenia. Aż 78 procent osób powyżej 50. roku życia nie korzysta z Internetu - wynika z raportu „Cyfrowa przyszłość Polski" przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte i Amarach Research na zlecenie UPC Polska.

więcej »

Dzień Darmowej Dostawy już dzisiaj

© Artur Marciniec - Fotolia.comPoszukujący świątecznych prezentów mogą 2 grudnia skorzystać z wyjątkowej okazji w postaci darmowej dostawy w licznych polskich sklepach internetowych. Tegoroczny Dzień Darmowej Dostawy pobił rekord jeśli idzie o liczbę sklepów - do akcji przyłączyło się ponad 2450 witryn.

więcej »

Jak nie dać się oszukać w internecie?

© Brian Jackson - Fotolia.comObecnie w internecie można załatwić praktycznie wszystko. Nieważne, czy chcesz założyć konto w banku, czy też ubezpieczyć swój samochód. To medium stało się na tyle popularne, iż jest już w zasadzie większości domów na całym świecie i codziennie pomaga nie tylko w pracy, ale również komunikowaniu się ze znajomymi. Szczególnie cieszy fakt mobilności oraz tego, iż aby zrobić zakupy na przedświąteczne prezenty czy na inne okazje nie musimy biegać cały dzień po mieście od sklepu do sklepu.

więcej »

Reklamacja usługi telekomunikacyjnej. Jak ją złożyć?

fot. Reklamacje UKECo zrobić, gdy pojawiają się problemy z realizacją połączeń telefonicznych lub dostępem do Internetu? Zamiast denerwować się z tego powodu, należy zgłosić stosowną reklamację. Centrum Informacji Konsumenckiej Urzędu Komunikacji Elektronicznej przygotowało poradnik, który pomoże znaleźć rozwiązanie w takich sytuacjach.

więcej »

UKE ostrzega - uwaga na kosztowne SMS-y

© berc - Fotolia.comNie ma chyba osoby, która nie byłaby zachęcana do wzięcia udziału w konkursie czy loterii SMS-owej. Decyzja o udziale winna być gruntownie przemyślana. Inaczej niewinnie wysłany SMS może się okazać bardzo kosztownym wydatkiem. Jak chronić się przed przykrymi niespodziankami związanymi z wysyłaniem wiadomości tekstowych na numery specjalne?

więcej »

Nowe technologie ułatwiają zawieranie romantycznych znajomości

© pressmaster - Fotolia.comIstnieje wiele stron internetowych, które ułatwiają poszukiwanie „drugiej połowy". We współczesnym świecie coraz chętniej ludzie decydują się na szukanie potencjalnego partnera online.

więcej »

Gry wideo a zdolności poznawcze

© nyul - Fotolia.comSpecjalnie zaprojektowane gry wideo mogą pomóc wyostrzyć umiejętności umysłowe, których ostrość stępia się wraz z wiekiem.

więcej »

Bezpieczne zakupy internetowe

© ia_64 - Fotolia.comSystem ochrony klientów sklepów internetowych w Polsce działa dobrze - twierdzi Najwyższa izba Kontroli. Konsumenci mogą liczyć na bezpłatne porady prawne, a składane przez nich skargi są rozpatrywane rzetelnie i w większości terminowo.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13]


Polecamy Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Uniwersytety Trzeciego Wieku Akademia Pełni Życia Hospicja.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X