Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Internet Artykuły

Zadbaj o prywatność na Facebooku

© Guido Vrola - Fotolia.comJeżeli korzystamy z Facebooka, istnieje prawdopodobieństwo, że dzielimy się prywatnymi danymi z osobami spoza kręgu naszych znajomych. Dane kontaktowe, prywatne zdjęcia, informacje o pracy, rodzinie i przyjaciołach powinny być odpowiednio zabezpieczone. Są sposoby, dzięki którym można chronić swoją prywatność w tym popularnym serwisie społecznościowym.

więcej »

Internet nie tylko dla młodych

© tina7si - Fotolia.comPomimo systematycznie rosnącej liczby seniorów mających dostęp do internetu, tylko 11 procent Polaków powyżej 65. roku życia korzysta z dobrodziejstw sieci – wynika z badań przeprowadzonych przez CBOS. Okazuje się, iż jest to jeden z najniższych wyników wszystkich grup wiekowych w kraju. Jak przekonać seniorów do aktywności w internecie?

więcej »

Cyfrowy detoks: odpoczynek od nowoczesnych technologii

© momius - Fotolia.comLaptopy, tablety, smartfony towarzyszą swoim użytkownikom wszędzie, stając się integralną częścią ich codziennego życia. I tak, jak dla niektórych „bycie offline” nie stanowi żadnego problemu, dla innych może być sporym wyzwaniem. Na ratunek „uzależnionym” przychodzą touroperatorzy, który w swoich ofertach proponują wyjazdy gwarantujące wypoczynek od ciągłej obecności w sieci. W grupie ratujących znajdują się również restauratorzy oraz (paradoksalnie) twórcy specjalnych aplikacji.

więcej »

Media społecznościowe pomagają zwalczyć samotność

© lisalucia - Fotolia.comStarsi ludzie powinni postarać się nauczyć korzystać z Internetu w szerszym zakresie niż „wrzucanie" w wyszukiwarkę wybranych wyrazów - okazuje się, że jeśli potrafią być aktywnymi użytkownikami serwisów społecznościowych, nie odczuwają samotności i cieszą się lepszym zdrowiem.

więcej »

Jakie pliki można legalnie ściągnąć z internetu? Co można udostępniać w sieci?

© violetkaipa - Fotolia.comSerwisy wymiany plików powstają coraz liczniej, a internauci czerpią z bogatych zasobów filmowych i muzycznych. Jednak nie wszystkie udostępnione pliki, nawet te płatne, możemy pobrać bez obaw o wejście w konflikt z prawem. Co można zgodnie z prawem ściągnąć, a co wrzucić do sieci?

więcej »

Uwaga klienci platform cyfrowych. List od nc+ to nie tylko reklama

fot. nc+Po połączeniu się platform telewizji cyfrowej "n" oraz Cyfra+ ich klientów czeka rewolucja - od kilu dni abonenci dostają przesyłki z propozycją przejścia do nowego podmiotu. Okazuje się, że nie jest to tylko oferta, którą możemy zignorować. Brak reakcji oznacza zgodę na zaproponowany nowy abonament i automatyczną migrację do nc+ od 1 maja.

więcej »

Jak ustrzec się przed utratą danych z komputera? - proste rady specjalistów

© wrangler - Fotolia.comJeżeli twój komputer uległ wypadkowi lub awarii pamiętaj, że nie wszystko jeszcze stracone! Specjaliści są w stanie odzyskać dane nawet z najbardziej spektakularnie zniszczonych sprzętów a ich skuteczność ocenia się na około 99%. Najważniejsze jednak to zwrócić się z problemem do fachowca. Samodzielnie podejmowane działania zamiast pomóc mogą zaszkodzić i sprawić, że dane znikną z naszych dysków bezpowrotnie.

więcej »

Słownik internetowych skrótów

© LaCatrina - Fotolia.comCzy czujesz się komfortowo napotykając na zwroty takie jak LOL, BTW czy CU? Internetowy żargon, którym posługują się użytkownicy portali społecznościowych czy forów bywa trudny do odczytania. Jego rozszyfrowanie może stanowić spore wyszywanie dla seniorów, stawiających pierwsze kroki w sieci.

więcej »

Babcie i dziadkowie w sieci. Profil internauty - seniora

© goodluz - Fotolia.comLiczba seniorów korzystających z internetu systematycznie rośnie. Jakie strony odwiedzają najchętniej babcie, a które serwisy interesują dziadków? Chociaż w przestrzeni wirtualnej nadal dominują młodzi, dynamiczny wzrost udziału starszych to widoczny (i pozytywny) efekt starzenia się społeczeństwa.

więcej »

Zaginieni w sieci... uzależnienie od Internetu realnym problemem

© Paty Wingrove - Fotolia.comWielu z nas nie wyobraża sobie życia bez Internetu, nie tylko w komputerze, ale coraz częściej w komórce. Nowinki technologiczne zachęcają i ułatwiają bycie niemal zawsze on-line. Internet ułatwia nam życie - oszczędzając czas, pomagając w pracy, pozwalając na szybką komunikację. Technologia jest wszechobecna i ciągle się rozwija. Jednak od kilku lat zaczyna się dostrzegać minusy Internetu i niektórych jego elementów, które mogą niszczycielsko wpływać na życie ludzkie..

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13]


Polecamy Poradnik-zdrowia.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Akademia Pełni Życia eGospodarka.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X