Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Internet Artykuły

Umowa ACTA odrzucona przez Parlament Europejski

© schnubi - Fotolia.comParlament Europejski odrzucił międzynarodową umowę o zwalczaniu handlu artykułami podrabianymi (ACTA). Zdecydowana większość, 478 europosłów, głosowała przeciwko umowie utrudniającej zdaniem wielu - swobodne korzystanie z Internetu.

więcej »

Sposób korzystania z Internetu wskaźnikiem depresji

© Mikael Damkier - Fotolia.comCzęste sprawdzanie poczty elektronicznej, przełączanie aplikacji i częstsze oglądanie filmów, granie oraz prowadzenie rozmów - taki sposób korzystania z Internetu obserwuje u osób cierpiących na depresję.

więcej »

Sześć oznak uzależnienia od Facebooka

© maxkabakov - Fotolia.comCoraz więcej ludzi uzależnia się od mediów społecznościowych, takich jak Facebook. Naukowcy z Uniwersytetu w Bergen stworzyli skalę pomiaru uzależnienia od powszechnie używanego na całym świecie serwisu społecznościowego.

więcej »

Internet dla seniorów - Latarnicy Polski Cyfrowej z poparciem Lecha Wałęsy

© iceteastock - Fotolia.comW Polsce jest 13 milionów Polaków po pięćdziesiątym roku. Z Internetu korzysta tylko 3 miliony osób w tym wieku. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji wraz ze Stowarzyszeniem „Miasta w Internecie" rozpoczęło ogólnopolską kampanię informacyjną „Polska Cyfrowa Równych Szans". Jej celem jest edukacja internetowa osób z pokolenia 50+.

więcej »

Prawie jedna trzecia seniorów korzysta z mediów społecznościowych

© auremar - Fotolia.com54% Polaków korzysta z portali społecznościowych - wynika z badań PMR Research. Wśród seniorów social media są mniej popularne - korzysta z nich 30% badanych powyżej 65 roku życia. Najpopularniejszymi serwisami są Facebook i nk.pl.

więcej »

Moda na e-booki i audiobooki

© lagom - Fotolia.comInternet zazwyczaj postrzegany jest jako jeden z największych wrogów czytania książek. Okazuje się, że media te nie muszą wcale ze sobą rywalizować. Wskazują na to coraz lepsze wyniki sklepów internetowych sprzedających książki elektroniczne.

więcej »

Internet wpływa na życie i zwiększa pewność siebie

© Yuri Arcurs - Fotolia.comNajnowsze wyniki globalnego badania Digital Life, przygotowanego przez agencję badawczą TNS reprezentowaną w Polsce przez TNS Pentor i TNS OBOP, pokazują, że konsumenci z rynków rozwijających się są tak bardzo zafascynowani możliwościami Internetu, że gdy uzyskują do niego dostęp, szybko wywiera on wyraźny wpływ na ich życie.

więcej »

Polski Internet - protest przeciw ACTA

© kubais - Fotolia.comCzęść popularnych serwisów internetowych jutro na pewien czas zamknie swoje serwisy lub zasłoni je specjalnymi bannerami. Wszystko to w ramach protestu przeciwko planowanemu na czwartek podpisaniu przez rząd porozumienia ACTA dotyczącego zwalczania podrabianych towarów i piractwa.

więcej »

Innowacje a osoby starsze... konieczność dla Europejczyków

© PictureArt - Fotolia.comIntensywniejsze wprowadzanie technologii do życia osób starszych zajmuje ważne miejsce wśród priorytetów UE. Temu wyzwaniu stawia czoło wspólny program dotyczący rozwiązań i systemów ułatwiających aktywne funkcjonowanie w społeczeństwie (AAL JP), który promuje innowacyjne produkty i usługi dla starzejącej się populacji.

więcej »

Usługi telekomunikacyjne zadowalające ale za drogie

© tr3gi - Fotolia.comPolacy są raczej zadowoleni z usług telekomunikacyjnych, a ponad połowa zauważyła w tej branży zmiany na lepsze - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Badani najlepiej ocenili rynek telefonii komórkowej, najsłabiej zaś rynek telefonii stacjonarnej oraz Internetu. Najbardziej pożądaną zmianą jest obniżka cen.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13]


Polecamy Kobiety.net.pl Kosciol.pl Umierać po ludzku Aktywni 50+ Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X