Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Internet Artykuły

Prawie jedna trzecia seniorów korzysta z mediów społecznościowych

© auremar - Fotolia.com54% Polaków korzysta z portali społecznościowych - wynika z badań PMR Research. Wśród seniorów social media są mniej popularne - korzysta z nich 30% badanych powyżej 65 roku życia. Najpopularniejszymi serwisami są Facebook i nk.pl.

więcej »

Moda na e-booki i audiobooki

© lagom - Fotolia.comInternet zazwyczaj postrzegany jest jako jeden z największych wrogów czytania książek. Okazuje się, że media te nie muszą wcale ze sobą rywalizować. Wskazują na to coraz lepsze wyniki sklepów internetowych sprzedających książki elektroniczne.

więcej »

Internet wpływa na życie i zwiększa pewność siebie

© Yuri Arcurs - Fotolia.comNajnowsze wyniki globalnego badania Digital Life, przygotowanego przez agencję badawczą TNS reprezentowaną w Polsce przez TNS Pentor i TNS OBOP, pokazują, że konsumenci z rynków rozwijających się są tak bardzo zafascynowani możliwościami Internetu, że gdy uzyskują do niego dostęp, szybko wywiera on wyraźny wpływ na ich życie.

więcej »

Polski Internet - protest przeciw ACTA

© kubais - Fotolia.comCzęść popularnych serwisów internetowych jutro na pewien czas zamknie swoje serwisy lub zasłoni je specjalnymi bannerami. Wszystko to w ramach protestu przeciwko planowanemu na czwartek podpisaniu przez rząd porozumienia ACTA dotyczącego zwalczania podrabianych towarów i piractwa.

więcej »

Innowacje a osoby starsze... konieczność dla Europejczyków

© PictureArt - Fotolia.comIntensywniejsze wprowadzanie technologii do życia osób starszych zajmuje ważne miejsce wśród priorytetów UE. Temu wyzwaniu stawia czoło wspólny program dotyczący rozwiązań i systemów ułatwiających aktywne funkcjonowanie w społeczeństwie (AAL JP), który promuje innowacyjne produkty i usługi dla starzejącej się populacji.

więcej »

Usługi telekomunikacyjne zadowalające ale za drogie

© tr3gi - Fotolia.comPolacy są raczej zadowoleni z usług telekomunikacyjnych, a ponad połowa zauważyła w tej branży zmiany na lepsze - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Badani najlepiej ocenili rynek telefonii komórkowej, najsłabiej zaś rynek telefonii stacjonarnej oraz Internetu. Najbardziej pożądaną zmianą jest obniżka cen.

więcej »

Google w hołdzie dla Lema: Trurl bohaterem animacji

fot. GoogleOsoby odwiedzające dziś witrynę popularnej wyszukiwarki Google mogły poczuć się mocno zaskoczone. Zamiast tradycyjnym logo zostały powitane mocno nietypowym. Niespodzianka została natychmiast rozpoznana przez miłośników twórczości Stanisława Lema. Bohaterem interaktywnej gry-animacji był konstruktor Trurl, postać znana z cyklu opowiadań "Cyberiada" oraz "Bajki robotów, a powodem zaprezentowania przez Google takiego logo stała się 60. rocznica wydania pierwszej powieści Stanisława Lema "Astronauci".

więcej »

81% internautów kupuje prezenty w sieci

© Tyler Olson - Fotolia.comPolacy coraz częściej i chętniej kupują prezenty w internecie. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie Grupy Nokaut – aż 81% internautów* deklaruje, że przynajmniej raz kupili prezent on-line. Co więcej, ponad 86% badanych uznaje zakup upominków w internecie za dobry pomysł.

więcej »

Multimedia - komputer jako domowe centrum filmowe

© auremar - Fotolia.comKomputer jako urządzenie multimedialne może sprawdzić się również jako domowe centrum filmowe. Odpowiednio wyposażony może śmiało zastąpić odtwarzacz DVD czy Blu-ray. Ponadto może mieć nad nimi przewagę, ponieważ pozwala oglądać filmy nie tylko z płyt, lecz także z dysku twardego lub z Internetu.

więcej »

Seniorzy internetu nie mają i nie chcą mieć

© kentannenbaum - Fotolia.comJuż ponad połowa dorosłych Polaków korzysta z internetu, a co czternasty spodziewa się, że w ciągu najbliższego roku do nich dołączy. Internauci to przede wszystkim ludzie młodzi, dobrze wykształceni - wynika z badania zrealizowanego przez CBOS. To także częściej mieszkańcy miast niż wsi. Z kolei wykluczeni cyfrowo, czyli nieposługujący się internetem, to przede wszystkim osoby starsze.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14]


Polecamy Kobiety.net.pl Aktywni 50+ EWST.pl eGospodarka.pl Oferty pracy