Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Internet Artykuły

Innowacje a osoby starsze... konieczność dla Europejczyków

© PictureArt - Fotolia.comIntensywniejsze wprowadzanie technologii do życia osób starszych zajmuje ważne miejsce wśród priorytetów UE. Temu wyzwaniu stawia czoło wspólny program dotyczący rozwiązań i systemów ułatwiających aktywne funkcjonowanie w społeczeństwie (AAL JP), który promuje innowacyjne produkty i usługi dla starzejącej się populacji.

więcej »

Usługi telekomunikacyjne zadowalające ale za drogie

© tr3gi - Fotolia.comPolacy są raczej zadowoleni z usług telekomunikacyjnych, a ponad połowa zauważyła w tej branży zmiany na lepsze - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Badani najlepiej ocenili rynek telefonii komórkowej, najsłabiej zaś rynek telefonii stacjonarnej oraz Internetu. Najbardziej pożądaną zmianą jest obniżka cen.

więcej »

Google w hołdzie dla Lema: Trurl bohaterem animacji

fot. GoogleOsoby odwiedzające dziś witrynę popularnej wyszukiwarki Google mogły poczuć się mocno zaskoczone. Zamiast tradycyjnym logo zostały powitane mocno nietypowym. Niespodzianka została natychmiast rozpoznana przez miłośników twórczości Stanisława Lema. Bohaterem interaktywnej gry-animacji był konstruktor Trurl, postać znana z cyklu opowiadań "Cyberiada" oraz "Bajki robotów, a powodem zaprezentowania przez Google takiego logo stała się 60. rocznica wydania pierwszej powieści Stanisława Lema "Astronauci".

więcej »

81% internautów kupuje prezenty w sieci

© Tyler Olson - Fotolia.comPolacy coraz częściej i chętniej kupują prezenty w internecie. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie Grupy Nokaut – aż 81% internautów* deklaruje, że przynajmniej raz kupili prezent on-line. Co więcej, ponad 86% badanych uznaje zakup upominków w internecie za dobry pomysł.

więcej »

Multimedia - komputer jako domowe centrum filmowe

© auremar - Fotolia.comKomputer jako urządzenie multimedialne może sprawdzić się również jako domowe centrum filmowe. Odpowiednio wyposażony może śmiało zastąpić odtwarzacz DVD czy Blu-ray. Ponadto może mieć nad nimi przewagę, ponieważ pozwala oglądać filmy nie tylko z płyt, lecz także z dysku twardego lub z Internetu.

więcej »

Seniorzy internetu nie mają i nie chcą mieć

© kentannenbaum - Fotolia.comJuż ponad połowa dorosłych Polaków korzysta z internetu, a co czternasty spodziewa się, że w ciągu najbliższego roku do nich dołączy. Internauci to przede wszystkim ludzie młodzi, dobrze wykształceni - wynika z badania zrealizowanego przez CBOS. To także częściej mieszkańcy miast niż wsi. Z kolei wykluczeni cyfrowo, czyli nieposługujący się internetem, to przede wszystkim osoby starsze.

więcej »

E-booki - nowy wymiar czytelnictwa

© Anton Maltsev - Fotolia.comE-reader (e-czytnik, czytnik książek elektronicznych) to stosunkowo nowe urządzenie, które umożliwia posiadanie przy sobie wielotomowych książek i czytanie niemal w każdym miejscu, w jakim się znajdziemy. Na Zachodzie już zyskało ogromną popularność, coraz większym uznaniem cieszy się także w Polsce.

więcej »

Internetowe księgarnie coraz bardziej popularne

© Mitarart - Fotolia.comKupujemy coraz więcej literatury i płyt bez wychodzenia z domu - to wniosek z badania rynku przeprowadzonego przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W latach 2006-2009 wartość zakupów książek przez Internet zwiększyła się z 99 do ponad 225 mln zł, co oznacza wzrost o ponad 127 proc. Sprzedaż muzyki na nośnikach tradycyjnych z 22 do niemal 50 mln zł. W obu przypadkach największy wzrost miał miejsce w 2007 roku.

więcej »

Internetowa "inwazja" seniorów

© auremar - Fotolia.comDo niedawna powszechnie uważano, że współczesny świat należy do młodych. Nie tylko dlatego, że przed nimi wiele lat życia, a więc i dłuższa perspektywa, ale i z tego powodu, że obecnie nowe technologie zawojowały wiele dziedzin życia, zaś starsi z reguły mają trudności z przyjęciem nowinek technicznych. To się jednak radykalnie zmienia, osoby dojrzałe i starsze chętnie „odkrywają" funkcjonalność nowoczesnych wynalazków.

więcej »

17 maja - Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego

© stoupa - Fotolia.comDziś obchodzimy Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego. Święto ustanowiono na mocy rezolucji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w 2006 roku.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13]


Polecamy Akademia Pełni Życia Kosciol.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych eGospodarka.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X