Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Internet Artykuły

Co mogą nam zrobić cyberzłodzieje?

© blas - Fotolia.comCyberprzestępczość to nowe zjawisko socjologiczne, które według badań Instytutu Ponemon, przeprowadzonych wśród specjalistów branży IT, stanowi obecnie największe zagrożenie dla miłośników Internetu.

więcej »

Do czego Polacy wykorzystują Internet?

© Piotr Kozikowski - Fotolia.comBadacze Ericsson Consumer Lab ustalili, że Polacy najczęściej w Europie, obok Czechów, używają telefonii VoIP (łączenie się za pomocą komunikatorów w sieci internetowej). Gwałtownie rośnie w Polsce zainteresowanie elektronicznymi usługami bankowymi. Wzrasta potrzeba użycia sieci szerokopasmowych.

więcej »

Szpieg w sieci czyli bądźmy czujni!

© roger ashford - Fotolia.comSiadasz przed monitorem komputera. Niecierpliwie czekasz, aż uruchomi się system operacyjny. O już jest... oddychasz z ulgą. GG - lista kontaktów wczytana. Okienko reklamowe otwarte, chwila wahania, sprawdzić ofertę?

więcej »

Czego Polacy szukają w Sieci?

© Dušan Zidar - Fotolia.comW Sieci załatwiamy mnóstwo spraw, szukamy rozrywki i informacji. Internet staje się w Polsce głównym medium. Czy w najbliższym czasie projekty typu Gadu-Gadu, Nasza Klasa, Wykop czy Fruli.pl staną się ikonami polskiej cyberprzestrzeni?

więcej »

Senior w Sieci czyli przełamywanie barier w e-integracji

Senior w Sieci czyli przełamywanie barier w e-integracjiLawinowy rozwój technologii informacyjnych niesie za sobą wielkie możliwości – sprzyja przenoszeniu większej aktywności człowieka w cyberprzestrzeń. W tym kontekście należy zwrócić szczególną uwagę na potrzeby seniorów, którzy często napotykają na bariery utrudniające im korzystanie z nowych technologii. Okazją do dyskusji na ten temat będzie II Seminarium „Senior w Sieci, czyli przełamywane barier w e-integracji osób powyżej 50. roku życia”, które odbędzie się 24 kwietnia 2009 roku w Warszawie.

więcej »

Świąteczne zakupy w sieci

© byg - Fotolia.comWielu z nas, pragnąc uniknąć ustawiania się w przedświątecznych kolejkach, udaje się na zakupy do Internetu. Kupowanie metodą on-line może okazać się rzeczywiście dobrym sposobem na znalezienie odpowiednich prezentów w bezstresowej atmosferze. Aby uniknąć niepotrzebnych komplikacji w okresie, kiedy tak bardzo zależy nam na czasie, warto trzymać się kilku podstawowych zasad.

więcej »

Internet pomaga pokonać samotność

©  K.-U. Häßler - Fotolia.comMożesz być sam(a), ale nie samotny/a – to powiedzenie odzwierciedla rekomendowaną przez psychologów postawę, która realizuje się w aktywnym modus vivendi. Przy tym, ową aktywność należy rozumieć szeroko – nie musi być całkowicie zależna od sprawności fizycznej.

więcej »

Komfort dla osób starszych wg Komisji Europejskiej

© afateev - Fotolia.comDo 2020 r. 25 proc. społeczeństwa UE będzie w wieku przekraczającym 65 lat. Aby sprostać temu rosnącemu wyzwaniu demograficznemu Rada Ministrów UE zatwierdziła plan służący uczynieniu z Europy centrum rozwoju technologii cyfrowych wspomagających osoby starsze w samodzielnym życiu.

więcej »

Chroń komputer przed burzą

© Vendigo - Fotolia.comKażdego lata nad naszym krajem przechodzą dość gwałtowne burze, ulewne deszcze, a w południowej Polsce nierzadko gradobicie, zjawiska te mogą spowodować poważne straty wśród użytkowników sprzętu komputerowego. Eksperci doradzają m.in. stosowanie specjalnych listew zasilających do komputerów oraz zrobienie kopii zapasowych danych.

więcej »

Nowe technologie - aby jak najdłużej zachować niezależność

© deanm1974 - Fotolia.comByć może znaleziono rozwiązania niektórych problemów starzejących się społeczeństw – Komisja Europejska zdecydowała o wdrażaniu specjalistycznego programu badawczo-innowacyjnego „Ambient Assisted Living” (AAL), co można oddać po polsku jako system mający zapewnić komfortowe funkcjonowanie osób starszych w społeczeństwie informacyjnym.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13]


Polecamy Kobiety.net.pl EWST.pl Pola Nadziei Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X