Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Grupy dyskusyjne
Strona główna Styl życia Internet Wiadomości

Seniorzy coraz chętniej szukają miłości w Internecie. Jak randkują online?

fot. amrothman from PixabayRandkowanie online jest nie tylko dla młodych, już od kilku lat osoby w wieku powyżej 60 lat to najszybciej rosnąca grupa demograficzna w randkowaniu przez Internet.

więcej »

Jak zmniejszyć ilość śmieciowego jedzenia w diecie? Pomoże aplikacja

fot. planet_fox from PixabayKorzystanie z aplikacji do ćwiczenia mózgu pomaga ludziom jeść mniej śmieciowego jedzenia i schudnąć.

więcej »

Koronawirus: ogranicz media społecznościowe, sprzyjają depresji szczególnie w pandemii

fot. Markus Winkler from PixabayTrudno ci przestać sprawdzać media społecznościowe w poszukiwaniu najnowszych informacji na temat zdrowia w zwiazku z Covid-19? Jak uważają eksperci z Penn State i Jinan University, warto zrobić sobie przerwę, bo nadmierne używanie tych mediów, by być na bieżąco z tym, co dotyczy pandemii, wiąże się zarówno z depresją, jak i wtórną traumą.

więcej »

Jeśli wypijesz za dużo alkoholu, powie ci o tym twój... smartfon.

fot. Pexels from PixabaySmartfon może wykrywać zmiany w sposobie chodzenia i informować noszącą urządzenie osobę, że wypiła zbyt dużo napojów wyskokowych.

więcej »

Dużo czasu spędzasz w Internecie? Grozi ci depresja

fot. Gerd Altmann from PixabayPsychologowie z University of Leeds ostrzegają, że ludzie, którzy spędzają dużo czasu surfując po Internecie, częściej wykazują objawy depresji.

więcej »

Fora internetowe: dyskusje pomagają poprawić samopoczucie

fot. Senior.plNowe badanie pokazało, że udział w internetowych forach dyskusyjnych pozytywnie oddziałuje na samopoczucie, a nawet jest związany ze zwiększonym zaangażowaniem społecznościowym offline.

więcej »

Chcesz zwiększyć poczucie szczęścia? Ogranicz korzystanie z Facebooka

fot. Pixelkult z PixabayLudzie ograniczający czas spędzany na Facebooku palą mniej papierosów, są bardziej aktywni i lepiej się czują.

więcej »

Jak osłabić lęk i objawy depresji? Aplikacja Mindscape może pomóc

fot. cultmindscape.comWielu ludzi pracuje obecnie z domu, lub po prostu nie może go opuszczać, więc dokswiera im brak kontaktu z innymi. Wsparcie jest bardziej potrzebne niż kiedykolwiek. Pomocne mogą być różne aplikacje. Jedną z nich jest Mindscape, choć trzeba zaznaczyć, że jej dostępność jest ograniczona, bo dostępna jest dla użytkowników głośników Google Home lub Amazon Alexa, które nie są w Poslce zbyt popularn.

więcej »

Koronawirus napawa lękiem. Rozsądnie korzystaj z mediów

fot. enriquelopezgarre from PixabayCiągle docierające do nas nowe wiadomości o koronawirusie sprawiają, że trudno oderwać myśli od pandemii, a niektórzy nieustannie poszukują zaktualizowanych danych, co może prowadzić do narastającego lęku i niepokoju.

więcej »

Nie oglądaj zbyt długo telewizji. To osłabia pamięć

fot. Renate Köppel from PixabayPozostawanie w domu z powodu epidemii koronawirusa sprzyja przesiadywaniu przed telewizorem. Lepiej jest jednak próbować znaleźć inne zajęcia, długie oglądanie tv przez seniorów osłabia ich pamięć.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy EWST.pl Aktywni 50+ Kobiety.net.pl Pola Nadziei Oferty pracy