Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Grupy dyskusyjne
Strona główna Styl życia Internet Wiadomości

Nie oglądaj zbyt długo telewizji. To osłabia pamięć

fot. Renate Köppel from PixabayPozostawanie w domu z powodu epidemii koronawirusa sprzyja przesiadywaniu przed telewizorem. Lepiej jest jednak próbować znaleźć inne zajęcia, długie oglądanie tv przez seniorów osłabia ich pamięć.

więcej »

Smartfon pogarsza ból głowy?

fot.  relexahotels from PixabayJak wynika z nowych badań, ci, którzy często zmagają się z bólem głowy, a nie korzystają ze smartfonów, zażywają mniej leków niż osoby z takim bólem, które używają wspomnianych urządzeń.

więcej »

Nasza dieta jest zależna od... mediów społecznościowych

fot. StockSnap from PixabayUżytkownicy mediów społecznościowych częściej jedzą to, o czym sądzą, że jest również na stołach ich przyjaciół.

więcej »

Dlaczego social media mogą mieć na nas negatywny wpływ

fot. Gerd Altmann from PixabaySocial media (media społecznościowe) mają nas duży, nie zawsze jednak korzystny, wpływ. Z jednej strony umożliwiają pozostawanie w kontakcie z przyjaciółmi, rodziną, czy ludźmi o podobnych zainteresowaniach, z drugiej jednak wywołują negatywne emocje: zazdrość, żal i niższą samoocenę. Co więcej, mogą uzależniać...

więcej »

Chcesz odpocząć i lepiej się skoncentrować? Odłóż smartfon

fot. Pexels z PixabayJeśli chcesz, by twój umysł odpoczął, wycisz smartfon i odłóż go gdzieś dalej.

więcej »

Korzystanie z Facebooka może poprawić zdrowie psychiczne?

© peshkova - Fotolia.comRegularne korzystanie z mediów społecznościowych może chronić zdrowie psychiczne, mówią uczeni z Michigan State University w East Lansing w USA.

więcej »

Smartfon niszczy dłonie ? Użytkownicy mogą mieć problem z kciukami

fot. Photo Mix z PixabayCiągłe korzystanie ze smartfona może sprzyjać rozwojowi chorób kciuka, ostrzegają włoscy i hiszpańscy eksperci.

więcej »

Fake newsy: styka się z nimi większość Polaków

Fot. instagram.com/_alfil - Fotolia.comPrzynajmniej raz w tygodniu z fake newsami styka się blisko 75 proc. Polaków. Coraz większa jest aktywność hejtujących trolli internetowych. Brakuje instrumentów prawnych, by zwalczać te negatywne zjawiska. To tym groźniejsze, że pojawiają się one również w mediach głównego nurtu.

więcej »

Blink182, Metallica i Slipknot - to nie są bezpieczne hasła

© designer491 - Fotolia.comBlink182, Metallica i Slipknot to… najczęściej hakowane hasła komputerowe nawiązujące do muzyki. Okazuje się, że wiele osób do zabezpieczenia swoich urządzeń i usług wybiera nazwy ulubionych zespołów muzycznych.

więcej »

Zakupy online - czy robisz to bezpiecznie?

Fot. sebra - Fotolia.comPrężnie działający rynek sprzedaży online, zyskuje kolejnych sympatyków w naszym kraju. Kupujemy więcej, korzystając z ofert wielu sklepów internetowych. Branża e-commerce znajduje się jednak także na celowniku... oszustów. Co zrobić, by realizowane transakcje były w pełni bezpieczne?

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Kobiety.net.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Umierać po ludzku Oferty pracy