Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Grupy dyskusyjne
Strona główna Styl życia Internet Wiadomości

Chcesz odpocząć i lepiej się skoncentrować? Odłóż smartfon

fot. Pexels z PixabayJeśli chcesz, by twój umysł odpoczął, wycisz smartfon i odłóż go gdzieś dalej.

więcej »

Korzystanie z Facebooka może poprawić zdrowie psychiczne?

© peshkova - Fotolia.comRegularne korzystanie z mediów społecznościowych może chronić zdrowie psychiczne, mówią uczeni z Michigan State University w East Lansing w USA.

więcej »

Smartfon niszczy dłonie ? Użytkownicy mogą mieć problem z kciukami

fot. Photo Mix z PixabayCiągłe korzystanie ze smartfona może sprzyjać rozwojowi chorób kciuka, ostrzegają włoscy i hiszpańscy eksperci.

więcej »

Fake newsy: styka się z nimi większość Polaków

Fot. instagram.com/_alfil - Fotolia.comPrzynajmniej raz w tygodniu z fake newsami styka się blisko 75 proc. Polaków. Coraz większa jest aktywność hejtujących trolli internetowych. Brakuje instrumentów prawnych, by zwalczać te negatywne zjawiska. To tym groźniejsze, że pojawiają się one również w mediach głównego nurtu.

więcej »

Blink182, Metallica i Slipknot - to nie są bezpieczne hasła

© designer491 - Fotolia.comBlink182, Metallica i Slipknot to… najczęściej hakowane hasła komputerowe nawiązujące do muzyki. Okazuje się, że wiele osób do zabezpieczenia swoich urządzeń i usług wybiera nazwy ulubionych zespołów muzycznych.

więcej »

Zakupy online - czy robisz to bezpiecznie?

Fot. sebra - Fotolia.comPrężnie działający rynek sprzedaży online, zyskuje kolejnych sympatyków w naszym kraju. Kupujemy więcej, korzystając z ofert wielu sklepów internetowych. Branża e-commerce znajduje się jednak także na celowniku... oszustów. Co zrobić, by realizowane transakcje były w pełni bezpieczne?

więcej »

Infekcje grożą nie tylko ludziom

Fot. m.mphoto - Fotolia.comMamy okres grypowy, infekcyjny. Tabletki czy syropy mają chronić przed czyhającym zagrożeniem. Warto pamiętać, że podobne kłopoty mogą mieć nie tylko żywe istoty. Infekcja może też spotkać komputery, których nie zabezpieczymy przed atakiem wirusa. Różnica jest jednak taka, że my w końcu podniesiemy się z łóżka, wyleczymy specyfikami z apteki czy herbatą z miodem i cytryną, a komputer lub dane padną i… nie wstaną.

więcej »

Seniorzy na zakupach w sieci. Czego szukają?

Fot. Rawpixel.com - Fotolia.comPrzybywa seniorów, którzy decydują się na zakupy w sklepach internetowych. Z analizy przygotowanej przez serwis Ceneo.pl wynika, że zainteresowanie zakupami w sieci wśród osób powyżej 65 roku życia w ciągu roku wzrosło o 12%. Wśród klientów sklepów internetowych zdecydowanie przeważają kobiety.

więcej »

Zalecane przez adwokata. Facebook jest już podmiotem publicznym - "nowy" stary łańcuszek powraca

© vege - Fotolia.comNa Facebooku po raz kolejny pojawiły się deklaracje dotyczące praw autorskich. Osoby wklejające treść tych deklaracji są przekonane, że w ten sposób chronią swoje prawa autorskie. Tym czasem to jeden z tzw. "łańcuszków", który na Facebooku pojawił się już kilka lat temu.

więcej »

Media społecznościowe - ogranicz ich użytkowanie, a zwiększysz swoje poczucie szczęścia

Fot. niroworld - Fotolia.comOstatnie badania pokazują, że korzystanie z mediów społecznościowych może negatywnie wpływać na nasze zdrowie psychiczne. Nie oznacza to jednak, że trzeba zrezygnować z posiadania kont w takich mediach, by zadbać o swój emocjonalny dobrostan. Okazuje się, że samo ograniczenie korzystania z social media, by poprawić swoje samopoczucie.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Kosciol.pl Akademia Pełni Życia Pola Nadziei Hospicja.pl Oferty pracy