Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Grupy dyskusyjne
Strona główna Styl życia Internet Wiadomości

Dużo czasu spędzasz w Internecie? Grozi ci depresja

fot. Gerd Altmann from PixabayPsychologowie z University of Leeds ostrzegają, że ludzie, którzy spędzają dużo czasu surfując po Internecie, częściej wykazują objawy depresji.

więcej »

Fora internetowe: dyskusje pomagają poprawić samopoczucie

fot. Senior.plNowe badanie pokazało, że udział w internetowych forach dyskusyjnych pozytywnie oddziałuje na samopoczucie, a nawet jest związany ze zwiększonym zaangażowaniem społecznościowym offline.

więcej »

Chcesz zwiększyć poczucie szczęścia? Ogranicz korzystanie z Facebooka

fot. Pixelkult z PixabayLudzie ograniczający czas spędzany na Facebooku palą mniej papierosów, są bardziej aktywni i lepiej się czują.

więcej »

Jak osłabić lęk i objawy depresji? Aplikacja Mindscape może pomóc

fot. cultmindscape.comWielu ludzi pracuje obecnie z domu, lub po prostu nie może go opuszczać, więc dokswiera im brak kontaktu z innymi. Wsparcie jest bardziej potrzebne niż kiedykolwiek. Pomocne mogą być różne aplikacje. Jedną z nich jest Mindscape, choć trzeba zaznaczyć, że jej dostępność jest ograniczona, bo dostępna jest dla użytkowników głośników Google Home lub Amazon Alexa, które nie są w Poslce zbyt popularn.

więcej »

Koronawirus napawa lękiem. Rozsądnie korzystaj z mediów

fot. enriquelopezgarre from PixabayCiągle docierające do nas nowe wiadomości o koronawirusie sprawiają, że trudno oderwać myśli od pandemii, a niektórzy nieustannie poszukują zaktualizowanych danych, co może prowadzić do narastającego lęku i niepokoju.

więcej »

Nie oglądaj zbyt długo telewizji. To osłabia pamięć

fot. Renate Köppel from PixabayPozostawanie w domu z powodu epidemii koronawirusa sprzyja przesiadywaniu przed telewizorem. Lepiej jest jednak próbować znaleźć inne zajęcia, długie oglądanie tv przez seniorów osłabia ich pamięć.

więcej »

Smartfon pogarsza ból głowy?

fot.  relexahotels from PixabayJak wynika z nowych badań, ci, którzy często zmagają się z bólem głowy, a nie korzystają ze smartfonów, zażywają mniej leków niż osoby z takim bólem, które używają wspomnianych urządzeń.

więcej »

Nasza dieta jest zależna od... mediów społecznościowych

fot. StockSnap from PixabayUżytkownicy mediów społecznościowych częściej jedzą to, o czym sądzą, że jest również na stołach ich przyjaciół.

więcej »

Dlaczego social media mogą mieć na nas negatywny wpływ

fot. Gerd Altmann from PixabaySocial media (media społecznościowe) mają nas duży, nie zawsze jednak korzystny, wpływ. Z jednej strony umożliwiają pozostawanie w kontakcie z przyjaciółmi, rodziną, czy ludźmi o podobnych zainteresowaniach, z drugiej jednak wywołują negatywne emocje: zazdrość, żal i niższą samoocenę. Co więcej, mogą uzależniać...

więcej »

Chcesz odpocząć i lepiej się skoncentrować? Odłóż smartfon

fot. Pexels z PixabayJeśli chcesz, by twój umysł odpoczął, wycisz smartfon i odłóż go gdzieś dalej.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Aktywni 50+ Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Akademia Pełni Życia Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy