Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Grupy dyskusyjne
Strona główna Styl życia Internet Wiadomości

Większa liczba facebookowych przyjaciół to więcej stresu

fot. Gerd Altmann from PixabayDuża liczba znajomych na Facebooku może być uznawana za imponującą, ale okazuje się, że więcej kręgów społecznościowych online, to wyższe prawdopodobieństwo tego, że media społecznościowe staną się źródłem stresu.

więcej »

Tydzień przerwy od mediów społecznościowych pomaga osłabić lęk i objawy depresji

fot. Gerd Altmann from PixabayWystarczy zaprzestać korzystania z mediów społecznościowych tylko przez tydzień, by znacznie poprawić samopoczucie, a także osłabić objawy depresji i lęku. Być może wkrótce będzie się to zalecało ludziom dla lepszej dbałości o zdrowie psychiczne.

więcej »

Smartfon - krótsze dzienne użytkowanie to lepsze zdrowie i psychiczne samopoczucie

fot. Pexels from PixabayUważamy, że nadmierne używanie smartfonów może odpowiadać za szereg negatywnych konsekwencji, od bólu szyi po zachowania uzależniające. Teraz postanowiono sprawdzić, czy nasze życie jest rzeczywiście lepsze bez smartfonów, lub raczej: na ile krótsze korzystanie ze smartfonów jest dla nas dobre.

więcej »

Korzystanie z mediów przed pójściem spać nie musi zaburzać snu

fot. noelsch from PixabaySprawdzono, jak korzystanie z mediów może wpływać na sen. Chodzi o taką aktywność, jak oglądanie filmów, telewizji lub filmów na YouTube, przeglądanie Internetu, czy słuchanie muzyki przed snem.

więcej »

Kontakty w Internecie poprawiają pamięć seniorów

fot. MarieXMartin from PixabayJak wynika z brytyjskich badań, regularne komunikowanie się z przyjaciółmi i rodziną przez Internet, a także osobiście, może pomóc w zachowaniu pamięci długotrwałej seniorów.

więcej »

Jak wirtualna rzeczywistość wspomaga psychoterapię

fot. Rodger Shija from PixabayJeśli otwarcie się na terapeutę jest dla ciebie zniechęcające, badania pokazują, że nie jesteś sam/a i wkrótce możesz mieć nową opcję terapeutyczną. Na Edith Cowan University odkryto, że 30 procent ludzi woli rozmawiać o negatywnych doświadczeniach z awatarem w wirtualnej rzeczywistości niż z człowiekiem.

więcej »

Smartwatch pomoże zmniejszyć stres?

fot. Free-Photos from PixabayGdy jest się zdenerwowanym, nad górną wargą gromadzi się pot - to reakcja przewodnictwa skóry (SCR), czyli naukowa zmiana aktywności mechanizmów pocenia się. Dzięki temu też można monitorować stres i pomagać w jego osłabieniu.

więcej »

Seniorzy coraz chętniej szukają miłości w Internecie. Jak randkują online?

fot. amrothman from PixabayRandkowanie online jest nie tylko dla młodych, już od kilku lat osoby w wieku powyżej 60 lat to najszybciej rosnąca grupa demograficzna w randkowaniu przez Internet.

więcej »

Jak zmniejszyć ilość śmieciowego jedzenia w diecie? Pomoże aplikacja

fot. planet_fox from PixabayKorzystanie z aplikacji do ćwiczenia mózgu pomaga ludziom jeść mniej śmieciowego jedzenia i schudnąć.

więcej »

Koronawirus: ogranicz media społecznościowe, sprzyjają depresji szczególnie w pandemii

fot. Markus Winkler from PixabayTrudno ci przestać sprawdzać media społecznościowe w poszukiwaniu najnowszych informacji na temat zdrowia w zwiazku z Covid-19? Jak uważają eksperci z Penn State i Jinan University, warto zrobić sobie przerwę, bo nadmierne używanie tych mediów, by być na bieżąco z tym, co dotyczy pandemii, wiąże się zarówno z depresją, jak i wtórną traumą.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy eGospodarka.pl Umierać po ludzku EWST.pl Kobiety.net.pl Oferty pracy