Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Grupy dyskusyjne
Strona główna Styl życia Internet Wiadomości

Media społecznościowe mogą osłabić nasz stan psychiczny

fot. Pixelkult z PixabayMedia społecznościowe mogą pomóc zachować i poszerzać kontakty z innymi, ale mogą też wywoływać negatywne skutki dla naszego stanu psychicznego.

więcej »

Smartfon a zaburzenia obsesyjno-kompulsywne

fot. Foundry Co from PixabayKorzystanie ze smartfonów nasila się i może stać się niezdrowe w przypadku osób cierpiących na zaburzenie obsesyjno-kompulsywne, czyli zaburzenie psychiczne objawiające się niechcianymi i niepokojącymi myślami, które może prowadzić do powtarzających się i destrukcyjnych zachowań.

więcej »

Nagroda Nobla w dziedzinie chemii 2023 za syntezę kropek kwantowych

{gencode}fot. nobelprize.org{/gencode}W tym roku nagrodę Nobla w dziedzinie Chemii otrzymali: Moungi G. Bawendi z Massachusetts Institute of Technology (MIT), Louis E. Brus z Columbia University oraz Alexei I. Ekimov z Nanocrystals Technology Inc. Uczeni zostali nagrodzenie za syntezę kropek kwantowych

więcej »

W jakim wieku naprawdę jesteś? Sztuczna inteligencja ci to powie

fot. Pexels from PixabayOpracowano model sztucznej inteligencji, który dokładnie szacuje wiek pacjenta, wykorzystując zdjęcia rentgenowskie klatki piersiowej.

więcej »

Nadużywanie mediów społecznościowych - terapia łagodzi też objawy depresji

fot. Erik Lucatero from PixabayTerapia związana z problematycznym korzystaniem z mediów społecznościowych może skutecznie poprawiać samopoczucie psychiczne osób z depresją.

więcej »

Gry logiczne poprawiają pamięć seniorów

fot. Pexels from PixabaySeniorzy, którzy grają w cyfrowe gry logiczne, mają takie same zdolności zapamiętywania jak osoby w wieku 20 lat.

więcej »

Brak miejsca na Macu? Sprawdź te sposoby

fot. Wes Hicks - UnsplashZapełnienie dysku to problem częsty wśród wieloletnich użytkowników Maców. Niekiedy wystarczy tylko kilka miesięcy intensywnej eksploatacji, by zauważyć pierwsze objawy przepełnienia. Na szczęście z tym problemem można stosunkowo łatwo sobie poradzić. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jak rozpoznać brak miejsca na dysku oraz zwolnić przestrzeń.

więcej »

Izolacja społeczna sprzyja demencji. Można ja jednak osłabić dzięki technologii

fot. Simon from PixabayKolejni eksperci mówią, że izolacja społeczna jest istotnym czynnikiem ryzyka dla demencji. Nowe technologie mogą jednak skutecznie ją osłabiać.

więcej »

Smartwatch wykona ci EKG

fot. ErikaWittlieb from PixabayZastosowano sztuczną inteligencję (AI) do nagrywania EKG w Apple Watch, aby zidentyfikować pacjentów ze słabym sercem. Uczestnicy rejestrowali zdalnie swoje EKG na smartwatchu, kiedy tylko chcieli, z dowolnego miejsca. Od czasu do czasu automatycznie zapisy EKG były przesyłane do elektronicznych kart zdrowia za pośrednictwem aplikacji na smartfony.

więcej »

Uzależnienie do wiadomości osłabia zdrowie psychiczne i fizyczne

fot. Firmbee from PixabayOsoby z obsesją ciągłego sprawdzania wiadomości są bardziej narażone na stres, niepokój, a także kiepski stan zdrowia fizycznego.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Pola Nadziei Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych EWST.pl Oferty pracy