Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Grupy dyskusyjne
Strona główna Styl życia Internet Wiadomości

Dzień Bezpiecznego Internetu: jak nie dać się e-przestępcom

Fot. Nmedia - Fotolia.com6 lutego po raz czternasty obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Hasło zwraca uwagę na działanie każdego użytkownika sieci WWW. W czasach masowego korzystania z komputerów, czy urządzeń mobilnych, codziennie stykamy się z siecią internetową. Dlatego warto wspomnieć o tym, jak robić to bezpiecznie.

więcej »

Facebook: co lajkują seniorzy

Fot. nanomanpro - Fotolia.comInternauci po 65. roku życia spędzają coraz więcej czasu w mediach społecznościowych. Nie tylko szukają kontaktu z bliskimi, ale też konsumują treści związane z ich zainteresowaniami.

więcej »

Noworoczne postanowienie: zachowaj bezpieczeństwo w sieci

Fot. phasin - Fotolia.comMinęło zaledwie kilka dni Nowego Roku, a cyberprzestępcy już zdążyli rozpowszechnić tysiące nowych programów ze złośliwym oprogramowaniem do kradzieży danych osobowych i szantażowania osób przy użyciu ransomware.

więcej »

8 sposobów na uniknięcie e-kradzieży w trakcie świąt

Fot. the_lightwriter - Fotolia.comCyberprzestępcy nie zwalniają tempa nawet w okresie świątecznym, dlatego warto być czujnym! Kiedy my biegamy między półkami sklepowymi w poszukiwaniu idealnych prezentów i planujemy, co podamy podczas kolacji wigilijnej, hakerzy opracowują nowe metody oszustw. Ale spokojnie! Wiemy co zrobić, żeby święta upłynęły bez stresu związanego z działalnością cyberprzestępców.

więcej »

Rewolucja w dokumentach: smartfon zamiast pliku plastikowych kart

Fot. Rawf8 - Fotolia.comW ministerstwie cyfryzacji trwają prace nad projektem mObywatel. Docelowo wszystkie plastikowe dokumenty zastąpi smartfon. W kontakcie z urzędnikiem wystarczy podać numer telefonu, by potwierdzić tożsamość. Do końca roku pilotaż trwa w kilku urzędach w kraju. Do aplikacji mObywatel niezbędny jest telefon z oprogramowaniem Android, z którego korzysta 90 proc. Polaków mających smartfon. W styczniu 2018 roku ma ruszyć wersja dostępna na urządzenia z oprogramowaniem iOS firmy Apple.

więcej »

Seniorzy chcą cyfryzacji ochrony zdrowia

Fot. Heiko - Fotolia.comZgodnie z raportem E-zdrowie oczami Polaków, który przygotowała firma LekSeek Polska, 75% osób w grupie wiekowej 50+ chciałoby otrzymywać receptę lekarską drogą elektroniczną, a niemalże 70% badanych w wieku powyżej 60 lat twierdzi, że rozwój telemedycyny, czyli formy świadczenia usług medycznych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, wpłynie pozytywnie na życie społeczne.

więcej »

Na co zwrócić uwagę kupując telefon dla seniora?

Fot. auremar - Fotolia.comDziś o telefonach pisze się zwykle w kontekście smartfonów – modeli z dotykowymi ekranami, zaawansowanymi aparatami fotograficznymi, procesorami i systemem operacyjnym. Jest jednak całkiem duża grupa odbiorców, która także korzysta z telefonów, ale o zgoła innych funkcjach. Mowa o osobach dojrzałych i seniorach. Czym więc powinien charakteryzować się dobry telefon dla seniora i na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu?

więcej »

Internet: większe ryzyko dla starszych użytkowników

Fot. RVNW - Fotolia.comZmieniające się nawyki dotyczące korzystania z internetu, intensywne użytkowanie urządzeń mobilnych oraz obojętny stosunek do bezpieczeństwa sprzętu to kluczowe obszary wskazane w najnowszym indeksie cyberbezpieczeństwa Kaspersky Lab (Kaspersky Cybersecurity Index). Indeks ten wskazuje między innymi na wzrost poziomu zagrożeń online, z jakimi stykają się starsi użytkownicy.

więcej »

Internet nie dla osób starszych?

Fot. Prostock-studio - Fotolia.comJak wynika z badań CBOS, w Polsce ponad 65% dorosłych korzysta z internetu przynajmniej raz w tygodniu. Spośród nich tylko około 22% stanowią osoby powyżej 55. roku życia. Trend ten, co prawda wciąż ulega zmianom i rośnie, lecz nie tak intensywnie, jak w przypadku młodszego pokolenia. Czy internet rzeczywiście nie jest miejscem dla seniorów?

więcej »

Czy znasz te pojęcia? Krótki słowniczek związany z zagrożeniami w Internecie

Fot. Production Perig - Fotolia.comPhising, cookie, czy spyware - to tylko nieliczne z zagrożeń, które spotkać można w internecie. Jako że, w sieci spędzamy coraz więcej czasu, warto poznać, co kryje się za tymi tajemniczymi nazwami, by móc w pełni zadbać o bezpieczeństwo własne i swoich najbliższych.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13]


Polecamy Uniwersytety Trzeciego Wieku Kobiety.net.pl Poradnik-zdrowia.pl Hospicja.pl Oferty pracy