Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Grupy dyskusyjne
Strona główna Styl życia Internet Wiadomości

"Post-prawda (post-truth)" - słowo 2016 roku

PostTruth, © anecaroline - Fotolia.comRedaktorzy Oxford Dictionaries uznali, że tytuł „Słowa Roku 2016" należy się terminowi „post-prawda". Oznacza on sytuację, „w której obiektywne fakty mają mniejszy wpływ na kształtowanie opinii publicznej niż odwołania do emocji i osobistych przekonań".

więcej »

Przesilenie zimowe 2016 w Google Doodle

Była wiosna, lato, jesień, nie może zabraknąć zimy. W Google doodle znane nam już ożywine głązy trzęsą się pod śniegiem.

więcej »

Dane w Internecie. Cenny towar

Dane, © Dreaming Andy - Fotolia.comBuszując po zakamarkach cyfrowego świata zostawiamy - częstokroć mimowolnie - ogromne ilości danych związanych z naszą prywatnością. Na szczęście starsi ludzie są najbardziej sceptyczni wobec udostępniania danych o sobie. A kiedy chcemy się w Internecie ujawniać? Jedynie w celu dokonywania transakcji i potwierdzania tożsamości – wynika z badania firmy F-Secure "Polacy o Snowdenie i prywatności w sieci", przeprowadzonego przez firmę badawczą Smartscope.

więcej »

Świąteczny spam, czyli poważne kłopoty

© ruslanshug - Fotolia.comŚwięta Bożego Narodzenia to prawdziwe żniwa dla handlowców, którzy atakują nas różnego rodzaju reklamami i …spamem. Ale to także czas, kiedy swoje działania nasilają również hakerzy, próbujący wykorzystać przedświąteczną gorączkę zakupów.

więcej »

Konto w mediach społecznościowych jak CV?

© Grafvision - Fotolia.comBazy danych o kandydatach do pracy aktualizowane za pośrednictwem ich profilów społecznościowych, składanie aplikacji ograniczające się do jednego kliknięcia, nowe CV, wysyłane nie na początku procesu rekrutacyjnego, ale w jego końcowej fazie – tak właśnie może wyglądać przyszłość rekrutacji. Wszystko dzięki rozwojowi nowoczesnych systemów rekrutacyjnych i mediów społecznościowych.

więcej »

Jak bezpiecznie kupić prezenty w Internecie

Zakupy online, © WDnet Studio - Fotolia.comZ badania „Zakupy świąteczne 2016”, przeprowadzonego przez firmę Deloitte, wynika, że w tym roku aż 37% pieniędzy przeznaczonych na prezenty świąteczne zamierzamy wydać w sklepach internetowych. Niestety ten okres gorączkowych zakupów jest często wykorzystywany przez przestępców podszywających się pod sprzedawców. Na co zwracać uwagę, aby nie dać się oszukać oraz co zrobić jeśli prezent będziemy chcieli wymienić czy zwrócić?

więcej »

Zabezpiecz swój telefon

Smartfon, © georgejmclittle - Fotolia.comTelefony komórkowe to prywatne bazy danych. Przechowujemy w nich zdjęcia, wiadomości SMS, adresy, a nawet dokumenty. Kradzież lub zgubienie smartfona jest zatem ogromną stratą, a także niebezpieczeństwem. Jak więc go zabezpieczyć? Kilka poniższych rad ułatwi ochronę telefonu.

więcej »

Dzień darmowej dostawy 2016 w sklepach internetowych

Zakupy online, © Stanisic Vladimir - Fotolia.comChcąc kupować taniej w sieci, trzeba się nauczyć korzystać z jej dobrodziejstw. I chociaż do świąt jeszcze miesiąc, to można już zrobić zakupy online. Nadto zbliża się 29 listopada – to dzień darmowej dostawy zakupów zrobionych w sklepach internetowych. Jest wiele innych metod zaoszczędzenia pieniędzy na świątecznych zakupach online.

więcej »

Płać, albo wszyscy zobaczą co pobierasz: ransoc, nowy rodzaj ataku

Ransomware, © Stockninja - Fotolia.comRansoc to nowy typ ransomware, którego celem nie są pliki, ale reputacja poszkodowanego. Zagrożenie wyszukuje na zarażonym komputerze niedozwolone treści i oskarżając użytkownika o ich posiadanie żąda okupu w ramach "postępowania przedsądowego". Odmowa ma się dla ofiary zakończyć upublicznieniem jej wizerunku jako przestępcy (w skrajnych przypadkach nawet pedofila) i surowymi sankcjami prawnymi.

więcej »

Nowoczesny sprzęt nie sprawia, że jesteśmy ostrożniejsi

Wirus komputerowy, © Fredex - Fotolia.comSzkodliwe oprogramowanie stało się zagrożeniem online, które najczęściej nęka użytkowników — tak wynika z badania przeprowadzonego przez Kaspersky Lab i B2B International. Jedna trzecia ankietowanych Europejczyków (35%) natknęła się na szkodliwe oprogramowanie online lub stanowiła jego cel, z czego jedna piąta (21%) padła ofiarą tego zagrożenia. Wielu użytkowników (31%), którzy zetknęli się ze szkodliwym oprogramowaniem, nie wie, jak zagrożenie znalazło się na ich urządzeniach. Takie wyniki pokazują, że ze względu na charakter obecnych ataków z wykorzystaniem szkodliwego oprogramowania stosowanie niezawodnych rozwiązań bezpieczeństwa to jedyny sposób, aby uchronić się przed tym zagrożeniem.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13]


Polecamy Kobiety.net.pl Umierać po ludzku eGospodarka.pl Akademia Pełni Życia Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X