Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Grupy dyskusyjne
Strona główna Styl życia Internet Wiadomości

Coraz więcej Polaków to siecioholicy. Do uzależnienia wystarczą 2 godziny dziennie

Uzależnienie od Internetu, © borzywoj - Fotolia.comW ciągu minionych 10 lat liczba internautów w Polsce wzrosła ponad dwukrotnie. Z internetu regularnie korzysta 65% dorosłych Polaków, podczas gdy w 2006 roku ten wskaźnik był o połowę niższy i wynosił 31% – wynika z badania „Korzystanie z internetu” przeprowadzonego przez CBOS. Od sieci najbardziej uzależnieni są najmłodsi badani – 100% osób w wieku od 18 do 24 lat regularnie korzysta z Internetu, a z roku na rok coraz więcej internautów (obecnie aż 86%) łączy się z siecią poprzez urządzenia mobilne. Coraz większą grupę Polaków dotyka tzw. zespół uzależnienia od internetu. Wystarczy, że nastolatek spędza w sieci ponad 2 godziny, a dorosły ponad 3 godziny dziennie.

więcej »

Szanse na długowieczność można oszacować dzięki... liczbie znajomych na Facebooku

Media spoełcznościowe, © Kenishirotie - Fotolia.comFacebook to jedno z najpopularniejszych mediów społecznościowych. Nic dziwnego więc, że jego funkcjonowanie analizują sojologowie czy psychologowie. Teraz powiązano określone działania na Facebooku z szansami na długowieczność.

więcej »

Uzależnienie od Internetu - ile godzin online to za dużo?

© AndersonRise - Fotolia.com, Internet uzależniaW Internecie można znaleźć niemal wszystko. To największa biblioteka, kanał informacyjny, miejsce spotkań, dostawca rozrywki, etc. Z tego powodu potrafimy spędzać przed ekranem komputera wiele godzin dziennie. Może to jednak prowadzić do uzależnienia - taki problem najczęściej dotyczy młodych ludzi, ale narażeni także są starsi.

więcej »

Czytnik e-booków: na co zwrócić uwagę przy zakupie?

© digitaldictator - Fotolia.comPrzez wzgląd na szereg zalet względem druku, rynek książki elektronicznej sukcesywnie rośnie. Oczywiście, nie oznacza to, że za kilkadziesiąt lat nikt nie będzie pamiętał, jak wyglądał papier. Bynajmniej. E-booki są, były i z całą pewnością jeszcze długo będą uzupełnieniem dla druku. Skądinąd bardzo wygodnym i właśnie dlatego, o ile jeszcze tego nie zrobiliśmy, warto się nimi zainteresować.

więcej »

Bezpieczeństwo komputerowe: z wiekiem nie stajemy się mądrzejsi

© RVNW - Fotolia.comZachowania w Internecie osób w wieku powyżej 55 lat przeczą bezpieczeństwu, a użytkownicy ci często padają ofiarą oszustw – wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez Kaspersky Lab i B2B International. Osoby w wieku powyżej 55 lat są w mniejszym stopniu przygotowane na niebezpieczeństwa czyhające w świecie online.

więcej »

UOKiK sprawdzi operatorów komórkowych. Chodzi o doładowania telefonów na kartę

© rodrigobellizzi - Fotolia.comBrak kolejnego doładowania telefonu na kartę oznacza, że przepadają niewykorzystane środki. Czy czterej najwięksi operatorzy telekomunikacyjni naruszyli prawo? Wykażą to postępowania wszczęte przez szefa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. UOKiK sprawdzi czterech największych operatorów telekomunikacyjnych: Orange Polska, P4, Polkomtel oraz T-Mobile Polska.

więcej »

Polacy SMS-ują na potęgę

© JackF - Fotolia.comW ubiegłym roku Polacy wysłali 52 400 mld SMS-ów, czyli o 404 mln wiadomości tekstowych więcej niż w 2014 roku – wynika z raportu opublikowanego przez Główny Urząd Statystyczny. Operatorzy już drugi rok z rzędu zanotowali wyraźny wzrost zainteresowania tą formą komunikacji. Pod względem liczby wysyłanych SMS-ów na jednego użytkownika Polska wciąż znajduje się powyżej średniej dla państw Unii Europejskiej. Przeciętny użytkownik polskich sieci komórkowych w 2015 roku wysłał 83 wiadomości tekstowe miesięcznie, przy 68 SMS-ach w innych krajach UE.

więcej »

Antywirus: płatny czy darmowy?

© Ben Chams - Fotolia.comStosowanie oprogramowania antywirusowego jest obecnie koniecznością. Ale czy warto za nie płacić? Może lepiej skorzystać z wersji darmowych?

więcej »

Gdańsk: seniorzy bezpieczni w sieci. Bezpłatne spotkanie

fot. Fundacja OcaleniFundacja Ocaleni organizuje spotkanie otwarte „Internet dla Seniorów”, podczas którego osoby w wieku 50+ będą mogły zdobyć nowe kompetencje w zakresie bezpiecznego i świadomego korzystania z Internetu. Zajęcia odbędą się już w najbliższy poniedziałek, 19 września 2016 roku, w gdańskim Instytucie Kultury Miejskiej.

więcej »

Facebook poprawia nastrój. Pod pewnymi warunkami...

© paddl - Fotolia.comWarto korzystać z mediów społecznościowych, mogą poprawić samopoczucie psychiczne, wskazują nowe badania.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Poradnik-zdrowia.pl Hospicja.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy