Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Grupy dyskusyjne
Strona główna Styl życia Internet Wiadomości

Prywatność w sieci. Kradzież tożsamości może być bardzo kosztowna

© maho - Fotolia.comNie wszyscy zdają sobie sprawę, że treści które publikujemy, np. za pośrednictwem portali społecznościowych, docierają nie tylko do naszych znajomych, ale także do oszustów, którzy nie zawahają się użyć zdobytych w ten sposób informacji. O czym powinien pamiętać każdy internauta?

więcej »

Sieci Wi-Fi: uważaj na bezpieczeństwo

© georgejmclittle - Fotolia.comObecnie w większości miejsc publicznych możemy skorzystać z bezpłatnego dostępu do internetu. Hotele, centra handlowe i kawiarnie oferują nam swoje sieci Wi-Fi. Czy korzystanie z nich jest bezpieczne? Okazuje się, że nie zawsze.

więcej »

USC: obsługa będzie sprawniejsza

© psphotography - Fotolia.comInformatyzacja rejestrów aktów stanu cywilnego znacznie przyspieszy - Senat przyjął nowelizację Prawa o aktach stanu cywilnego. Ustawa ma usprawnić pracę urzędów stanu cywilnego i poprawić obsługę obywateli.

więcej »

Smartfony: darmowe aplikacje mogą korzystać z naszych danych

© weerapat1003 - Fotolia.comKorzystanie z Internetu nierozerwalnie wiąże się z udostępnianiem informacji na nasz temat. Niektórymi dzielimy się świadomie, podając je choćby w formularzach rejestracyjnych, a innymi mimowolnie. Już samo zainstalowanie aplikacji na smartfonie czy tablecie uruchamia przepływ danych, m.in. dotyczących naszej lokalizacji, odwiedzanych przez nas stron, naszych zainteresowań.

więcej »

Ransomware - co to jest i jak się przed tym chronić?

© wsf-f - Fotolia.comSmartfony i komputery stają się nieodzowną częścią naszego życia. Zmieniają to jak się komunikujemy, pracujemy, uczymy, czytamy, kupujemy i poruszamy się po okolicy. Co się stanie jeśli nie będziemy mogli korzystać z naszych urządzeń i mieć dostępu do danych, które wspierają nasze nowoczesne życie? Ile jesteśmy zdolni zapłacić, aby ten dostęp odzyskać?

więcej »

Polacy uzależnieni od telefonów?

© andreaxt - Fotolia.comPonad połowa Polaków (60%) deklaruje, że korzysta z telefonu przynajmniej raz na godzinę lub nawet co kilka, kilkanaście minut. Tylko co czwarty ankietowany uważa, że robi to najwyżej kilka razy dziennie, a zaledwie 13% bierze do ręki telefon raz lub dwa razy dziennie. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez PAYBACK, co trzeci Polak nie jest w stanie rozstać się ze swoim telefonem na 24 godziny.

więcej »

Internetowe gry pomagają zachować zdolności poznawcze

© aletia2011 - Fotolia.comLudzie w starszym wieku powinni korzystać z Internetu, by trenować umysł. Sieć dostarcza wielu narzędzi do tego, by zachować określony poziom zdolności poznawczych.

więcej »

Toyota: roboty mogą sprawować opiekę nad starszymi

fot. ToyotaToyota testuje roboty, które mogłyby pomagać ludziom starszym w codziennym funkcjonowaniu.

więcej »

Rewolucja selfie: skąd fenomen współczesnej wersji autoportretu?

© De Visu - Fotolia.comSelfie robi współcześnie zawrotną karierę. Obecnie na świecie wykonywanych jest dziennie aż 93 miliony „fotek z rąsi”. Istnieją już nawet różne szkoły robienia selfie, a sieć obfituje w porady, jak zrobić idealne selfie, by wyglądać na nim korzystnie. Skąd wziął się ten fenomen? Kto najczęściej wykonuje selfie i jak wiele z nich udostępniamy w sieci?

więcej »

Sonda Juno na orbicie Jowisza. Google Doodle świętuje kosmiczny przełom

fot. GoogleWystrzelona 5 sierpnia 2011 sonda Juno weszła dziś na orbitę polarną wokół Jowisza, stając się jego sztucznym satelitą. Wydarzenie to uczciła największa światowa wyszukiwarka, przygotowując specjalną grafikę.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17]


Polecamy Akademia Pełni Życia Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Kobiety.net.pl Poradnik-zdrowia.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X