Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Grupy dyskusyjne
Strona główna Styl życia Internet Wiadomości

Internetowi przestępcy żerują na strachu. Jak im nie ulec?

©  Jürgen Fälchle - Fotolia.comSieć urządzeń podłączonych do Internetu stale się rozrasta. Każdy inteligentny przedmiot – czy to lodówka, czy samochód lub telewizor – jest narażony na ataki cyberprzestępców. Ich liczba z kwartału na kwartał systematycznie rośnie, a ze skutkami działań hakerów mierzą się nie tylko wielkie korporacje, instytucje finansowe czy państwowe, ale coraz częściej prywatni użytkownicy. Jednym z największych niebezpieczeństw jest dziś atak polegający na zaszyfrowaniu plików i żądaniu okupu za odblokowanie dostępu do nich. Można się przed nim uchronić.

więcej »

Media społecznościowe dla seniorów - coraz więcej starszych korzysta z Facebooka czy Twittera

© nanomanpro - Fotolia.comNie poddajemy się stereotypom. Starsi potrafią docenić nowe technologie i chętnie z nich korzystają. Media społecznościowe są przez nich często odwiedzane.

więcej »

Prawie połowa z nas nie wyłącza komputera po zakończonej pracy. Ile na tym tracimy?

© showcake - Fotolia.comWg GUS w 2015 roku niemal 80% gospodarstw domowych miało w domu przynajmniej jeden komputer. Jesteśmy aktywnymi użytkownikami Internetu i w sieci spędzamy średnio 5,7 godziny na dobę. Wielu z nas nie wie jednak jak odpowiedzialnie korzystać z urządzeń elektronicznych. Niemal połowa respondentów w badaniu przeprowadzonym przez Multimedia Polska przyznało się do niewyłączania komputera po jego użyciu, a prawie 20% do pozostawiania w stanie uśpienia wszystkich urządzeń w domu. Ile płacimy za brak efektywności energetycznej?

więcej »

Mężczyźni niemal nie mogą wytrzymać bez swoich telefonów

© StudioPortoSabbia - Fotolia.comIle czasu minie, zanim posiadacz smartfona sięgnie po niego, gdy musi na coś poczekać – czy to na jakieś spotkanie, czy na wizytę u lekarza: dwie minuty, trzy? Podczas badania przeprowadzonego przez Uniwersytet w Würzburgu i Uniwersytet Nottingham Trent na zlecenie Kaspersky Lab uczestnicy, którzy zostali sami w poczekalni, sięgali po swojego smartfona średnio już po 44 sekundach. Mężczyznom nie udało się wytrzymać nawet połowy tego czasu i przeciętnie czekali tylko 21 sekund, podczas gdy u kobiet czas ten wynosił 57 sekund.

więcej »

Prywatność w sieci. Kradzież tożsamości może być bardzo kosztowna

© maho - Fotolia.comNie wszyscy zdają sobie sprawę, że treści które publikujemy, np. za pośrednictwem portali społecznościowych, docierają nie tylko do naszych znajomych, ale także do oszustów, którzy nie zawahają się użyć zdobytych w ten sposób informacji. O czym powinien pamiętać każdy internauta?

więcej »

Sieci Wi-Fi: uważaj na bezpieczeństwo

© georgejmclittle - Fotolia.comObecnie w większości miejsc publicznych możemy skorzystać z bezpłatnego dostępu do internetu. Hotele, centra handlowe i kawiarnie oferują nam swoje sieci Wi-Fi. Czy korzystanie z nich jest bezpieczne? Okazuje się, że nie zawsze.

więcej »

USC: obsługa będzie sprawniejsza

© psphotography - Fotolia.comInformatyzacja rejestrów aktów stanu cywilnego znacznie przyspieszy - Senat przyjął nowelizację Prawa o aktach stanu cywilnego. Ustawa ma usprawnić pracę urzędów stanu cywilnego i poprawić obsługę obywateli.

więcej »

Smartfony: darmowe aplikacje mogą korzystać z naszych danych

© weerapat1003 - Fotolia.comKorzystanie z Internetu nierozerwalnie wiąże się z udostępnianiem informacji na nasz temat. Niektórymi dzielimy się świadomie, podając je choćby w formularzach rejestracyjnych, a innymi mimowolnie. Już samo zainstalowanie aplikacji na smartfonie czy tablecie uruchamia przepływ danych, m.in. dotyczących naszej lokalizacji, odwiedzanych przez nas stron, naszych zainteresowań.

więcej »

Ransomware - co to jest i jak się przed tym chronić?

© wsf-f - Fotolia.comSmartfony i komputery stają się nieodzowną częścią naszego życia. Zmieniają to jak się komunikujemy, pracujemy, uczymy, czytamy, kupujemy i poruszamy się po okolicy. Co się stanie jeśli nie będziemy mogli korzystać z naszych urządzeń i mieć dostępu do danych, które wspierają nasze nowoczesne życie? Ile jesteśmy zdolni zapłacić, aby ten dostęp odzyskać?

więcej »

Polacy uzależnieni od telefonów?

© andreaxt - Fotolia.comPonad połowa Polaków (60%) deklaruje, że korzysta z telefonu przynajmniej raz na godzinę lub nawet co kilka, kilkanaście minut. Tylko co czwarty ankietowany uważa, że robi to najwyżej kilka razy dziennie, a zaledwie 13% bierze do ręki telefon raz lub dwa razy dziennie. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez PAYBACK, co trzeci Polak nie jest w stanie rozstać się ze swoim telefonem na 24 godziny.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18]


Polecamy EWST.pl Pola Nadziei Umierać po ludzku Kosciol.pl Oferty pracy