Strona głównaInternetBlink182, Metallica i Slipknot - to nie są bezpieczne hasła

Blink182, Metallica i Slipknot - to nie są bezpieczne hasła

Blink182, Metallica i Slipknot to… najczęściej hakowane hasła komputerowe nawiązujące do muzyki. Okazuje się, że wiele osób do zabezpieczenia swoich urządzeń i usług wybiera nazwy ulubionych zespołów muzycznych.
Blink182, Metallica i Slipknot - to nie są bezpieczne hasła [© designer491 - Fotolia.com] Brytyjskie Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyfrowego opublikowała właśnie listę najczęściej wykradanych haseł. Pięć najbardziej popularnuch haseł muzycznych, z którymi hakerzy nie mieli żadnych problemów to "blink182", "", "slipknot", "" oraz "50cent".

Najbardziej jednak zaszkodzili sobie ci, którzy użyli tworzyli hasło używając jednego klawisza lub klawiszy po sobie następujących. "123456", "123456789", "qwerty" oraz "1111111" zostały według raportu złamane 30 milionów razy.

Przypominamy, że i mocne hasło do zabezpieczenia urządzenia lub usługi elektronicznej powinno w miarę możliwości sładać się zarówno z dużych jak i małuch liter, a także cyfr i znaków specjalnych. Nie powinno natomiast być imieniem, datą urodzenia czy innym kojarzącym się z nami słowem. Podobne zasady dotyczą pinów do kart i aplikacji płatniczych - tu również cyfry nie powinny układać sięna przykład w naszą datę urodzenia.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Akademia Pełni Życia
  • Umierać po ludzku
  • Pola Nadziei
  • Oferty pracy