Strona głównaInternetGoogle Doodle na stulecie niepodległości

Google Doodle na stulecie niepodległości

Setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości świętuje też największa wyszukiwarka internetowa. Przygotowana z tej okazji grafika Google Doodle nawiązuje do naszych narodowych symboli. Na Youtube pojawił się też okolicznościowy filmik.
Na #CelebrationDoodle znalazły się następujące symbole: tancerka w stroju ludowym, skoczek narciarski, pianista, hejnalista, góral, orzeł, bocian, żubr i niedźwiedź, a także Wieża Mariacka, pomnik warszawskiej Syrenki czy żuraw stoczniowy. Grafika autorstwa Jana Bajtlika została wykonana z użyciem czcionki Brygada.

fot. Google
Opis grafiki brzmi "Narodowe Święto Niepodległości – święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów".

Po kliknięciu w logo otrzymujemy wyniki wyszukiwania hasła „”.

Google od dawna „obchodzi” polski Narodowy Dzień Niepodległości. Oto „doodles” z ostatnich lat.
fot. Google
W tym roku filmik z grafiką doodle został zamieszczony także na Youtube


Wszystkie " znajdują się na stronie

Serwis świąteczny senior.pl

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Hospicja.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X