Strona głównaInternetSeniorzy coraz chętniej szukają miłości w Internecie. Jak randkują online?

Seniorzy coraz chętniej szukają miłości w Internecie. Jak randkują online?

Randkowanie online jest nie tylko dla młodych, już od kilku lat osoby w wieku powyżej 60 lat to najszybciej rosnąca grupa demograficzna w randkowaniu przez Internet.
Seniorzy coraz chętniej szukają miłości w Internecie. Jak randkują online? [fot. amrothman from Pixabay]
Ludzie starsi coraz chętniej korzystają z serwisów randkowych online, choć czynią to nieco inaczej niż osoby młodsze, mówią profesorowie z Bowling Green State University w USA. Nie koncentrują się bowiem na wyglądzie i statusie rozmówców. Wydaje się, że seniorzy są bardziej zainteresowani uczciwą autoprezentacją i poszukiwaniem podobnych zainteresowań niż dyskutowaniem o i nocnym życiu.

Okazuje się, że standardowe kwestionariusze używane do opisu przedstawicieli młodszych pokoleń wydają się pomijać niektóre kluczowe elementy istotne dla ogłoszeń umieszczanych przez osoby starsze, uważają badacze. Sugerują, że strony internetowe przeznaczone dla osób powyżej 60 roku życia powinny uwzględnić możliwość określania takich aspektów, jak: uczucia, inteligencja, niezależność, cele, religia i , przekonania polityczne, zdrowie i status. Na stronach internetowych dla młodych ludzi brakowało również takich kategorii dotyczących stylu życia, jak: zgodność zainteresowań i deklaracja chęci dotrzymywania komuś towarzystwa, które są ważne dla osób po sześćdziesiątce.

Badacze odkryli też, że język ogłoszeń internetowych seniorów był inny niż osób młodszych, kiedy opisywali siebie i to, czego szukali w związku. Takie określenia jak „młody duchem" i „aktywny" były używane dla podkreślenia i dobrego zdrowia.

Zauważono też, że starsze kobiety mają specyficzne oczekiwania dotyczące . Kierują się głównie dewizą: „nie marnuj mojego czasu". Mniej chętnie „grają w grę" i ograniczają straty, ponieważ nauczyły się, że „życie jest zbyt krótkie na randki", wskazują auotrzy.

Na podstawie:

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Kosciol.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Aktywni 50+
  • Oferty pracy