Strona głównaInternetSyntezator mowy Ivona - osobisty lektor

Syntezator mowy Ivona - osobisty lektor

VO Software, producent jednego z najlepszych na świecie syntezatorów mowy IVONA, uruchomił serwis say.expressivo.com. Użytkownicy internetu mogą tu za darmo sprawdzić, jak czyta „wirtualny lektor”, wysłać wiadomość głosową znajomym, opublikować ją na blogu lub nagrać na przenośny odtwarzacz MP3. Syntezator umożliwia osobom ze słabym wzrokiem odsłuchiwanie tekstów publikowanych w serwisach internetowych.
Zasady korzystania z serwisu say.expressivo.com. są bardzo proste. Wystarczy wpisać (lub skopiować) w wyznaczonym oknie dowolny tekst. Następnie należy wybrać głos lektora, który ma tekst odczytać.

Dostępne są cztery głosy (jeden męski i trzy żeńskie), które posługują się trzema językami (polskim, angielskim i rumuńskim). Utworzony link „czytający” konkretny tekst - można umieścić w sieci (np. na blogu lub forum dyskusyjnym), wysłać emailem czy przez GG.

Mogą to być np. życzenia urodzinowe, które lektor odczyta zaskoczonemu jubilatowi. Wypowiedzi można nagrać do mp3. I wszystko to absolutnie za darmo. Nowy serwis prezentuje możliwości głosów szybko zdobywającego popularność produktu IVO – Expressivo.

Jest to program komputerowy dla każdego, który czyta dowolne teksty wbudowanym, ludzkim głosem. Program można wykorzystać np. jako pomoc przy nauce języka obcego, czy jako głos lektora do czytania napisów w filmach. Expressivo pozwala także np. na słuchanie książek, dokumentów, artykułów, e-maili – nie tylko na komputerze, ale także na przenośnym odtwarzaczu MP3, na spacerze lub w samochodzie.

Expressivo mówi dzięki wbudowanemu syntezatorowi mowy IVONA. Opracowana przez IVO Software technologia syntezy mowy uznawana jest za jedną z najlepszych na świecie. Na tegorocznej edycji prestiżowego, międzynarodowego konkursu Blizzard Challenge IVONA osiągnęła wielki sukces potwierdzając wyniki z 2006 roku, kiedy to jakość głosu IVONY została uznana za najlepszą przez 135 ekspertów. Więcej informacji o programie

Expressivo jest dostępne pod adresem oraz w serwisie .


Aleksandra Dudzisz / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Hospicja.pl
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy