Strona głównaInternetWybory: jak z pomocą Internetu wybrać posła?

Wybory: jak z pomocą Internetu wybrać posła?

Wybory parlamentarne to jedyna na cztery lata szansa na określenie swoich poglądów, wyrażenie zdania i wybór kandydata, który ma nas reprezentować w przyszłości. Co zrobić, aby decyzję podjąć świadomie i zgodnie z prywatnymi przekonaniami? Najlepiej trochę poszperać w sieci.
Wybory: jak z pomocą Internetu wybrać posła? [© Nikolai Sorokin - Fotolia.com] Skąd czerpać wiedzę?

Wszyscy zainteresowani poglądami kandydata powinni skorzystać z jego strony. Większość polityków tworzy standardowe strony WWW, które mają ułatwiać kontakt z wyborcami. Poza typową biografią i galerią, część treści dotyczy zawsze programu wyborczego i planu na czas po wyborach. Dzięki temu można się dowiedzieć, jaką opcję polityczną reprezentuje kandydat i co ma do powiedzenia. To może głosującym ułatwić decyzję wyborczą.

Nie zawsze jednak wybór jest taki prosty

Można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że przedstawiciele tej samej partii mówią względnie podobnym językiem, a ich programy w większości są zbieżne. Co wówczas? Wówczas najlepiej sprawdzić skuteczność w działaniu polityka. Można poszukać informacji o dotychczasowych dokonaniach, przeczytać jego „polityczną” historię. Gorzej, jeżeli kandydat jest debiutantem na scenie politycznej. Wówczas, albo pozostaje zaufać, albo sprawdzić, na ile faktycznie realizuje obietnicę kontaktu z wyborcami i zapytać wprost - wysłać maila, skontaktować się poprzez pole kontaktu na stronie i zadać konkretne pytania o poglądy i wyborcze plany.

Serwisy społecznościowe to także doskonałe źródło wiedzy

Politycy coraz częściej korzystają z możliwości promocji i kontaktu z wyborcami za pośrednictwem serwisów społecznościowych. Dlaczego wobec tego nie skorzystać z tej możliwości? Ci bardziej aktywni odpisują na wiadomości od razu, czasami należy poczekać kilka chwil. Coraz częściej politycy sami umożliwiają bliskie poznanie poglądów, nawet za pośrednictwem mniej formalnego serwisu jakim jest Facebook. Pojawiają się wobec tego zakładki z poglądami, odnośnikami do stron, najważniejszymi politycznymi dokonaniami. Politycy również piszą otwarcie w komunikatach na profilach o swoich planach i politycznej aktywności.

Nie strzelaj na oślep

Ponieważ głos w wyborach można oddać tylko raz, w dodatku co cztery lata, dobrze, aby decyzja wyborcza była naprawdę przemyślana. Argumenty typu „nie wiem na kogo zagłosować” są raczej niewystarczalne i mało konkretne w obliczu wielości informacji, które można odnaleźć w sieci oraz mnóstwa narzędzi i źródeł wiedzy dostępnych w Internecie.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • Kosciol.pl
  • Umierać po ludzku
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy