Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Grupy dyskusyjne
Strona główna Styl życia Internet Wiadomości

Charles Perrault - mistrz baśni w Google Doodle

fot. GoogleDziś przypada 388 rocznica urodzin Charlesa Perrault - francuskiego baśniopisarza epoki baroku. Największa światowa wyszukiwarka postanowiła przypomnieć użytkownikom postać autora znanych opowieści dla dzieci.

więcej »

Głuchy telefon? Nie oddzwaniaj na te numery!

© photopitu - Fotolia.comUrząd Komunikacji Elektronicznej po raz kolejny otrzymuje sygnały od abonentów oraz przedsiębiorców telekomunikacyjnych o nasileniu się zjawiska nieodebranych połączeń z nieznanych numerów bądź tzw. „głuchych telefonów”.

więcej »

Internetowy ekshibicjonizm. Nie dbamy o prywatność w sieci

© jijomathai - Fotolia.comNiemal jedna trzecia (30%) użytkowników portali społecznościowych udostępnia swoje posty, zaznacza miejsca, w których aktualnie przebywa, oraz dzieli się innymi prywatnymi informacjami ze wszystkimi, którzy są online, nie tylko ze swoimi znajomymi – wynika z quizu przeprowadzonego przez Kaspersky Lab. Osoby, które nie mają świadomości, kto może uzyskiwać dostęp do ich treści, pozostawiają szeroko otwarte drzwi dla cyberprzestępców.

więcej »

Wybór operatora komórkowego: najważniejsza cena, jakość niekoniecznie

© Doris Heinrichs - Fotolia.comCena przegrywa z jakością? Okazuje się, że dla wielu osób tak właśnie jest w przypadku wyboru operatora komórkowego. Dla 41 procent respondentów cena jaką ponoszą za usługi komórkowe jest podstawowym kryterium wyboru – wynika z badania Ericsson.

więcej »

Sylwester 2015 z Google Doodle

fot. GoogleGoogle też bawi się w oczekiwaniu na Nowy Rok. Od pónocy na stronie największej światowej wyszukiwarki wita nas specjalne sylwestrowe Google Doodle.

więcej »

Przesilenie zimowe (znów) z Google doodle

fot. GoogleWygląda na to, że pierwszy dzień zimy i przesilenie zimowe weszły już do tradycji "doodles". Największa światowa wyszukiwarka po raz kolejny przygotowała specjalną grafikę z tej okazji.

więcej »

Ludwig van Beethoven i jego utwory w Google Doodle

fot. GoogleDziś przypada 245. rocznica urodzin Ludwiga van Beethovena. Z tej okazji największa światowa wyszukiwarka przygotowała coś więcej niż doodle – animację prezentującą najbardziej znane utwory kompozytora połączoną z zagadkami dla użytkowników.

więcej »

Jak nie dać się okraść przez Internet

© Brian Jackson - Fotolia.comPieniądze to pożądany towar. Każdy chce posiadać ich na swoim koncie jak najwięcej – i nie ma w tym nic złego, dopóki nie zacznie się w tym celu stosować niemoralnych metod. W miarę tego, jak szybko rozwijają się technologie w dzisiejszej rzeczywistości, również złodzieje zmienili swoją taktykę działania. Aktualnie mamy do czynienia z prawdziwymi cyberprzestępcami, którzy posługują się najnowocześniejszymi narzędziami internetowymi. Istnieją jednak sposoby na to, aby skutecznie chronić środki finansowe w sieci.

więcej »

Prezenty gwiazdkowe kupujemy przez Internet

© francemora - Fotolia.comZdecydowana większość Polaków, bo aż 74 proc. zrobi zakupy świąteczne w grudniu, coraz chętniej korzystając z Internetu. Pod tym względem wyprzedzają nas jedynie Brytyjczycy i Niemcy.

więcej »

23 lata, 160 znaków, ponad 17 miliardów wiadomości dziennie. SMS obchodzi urodziny

© goodluz - Fotolia.com3 grudnia mija 23 rocznica wysłania pierwszego SMS-a. Te krótkie wiadomości tekstowe powstały, aby informować użytkowników telefonów o awariach sieci. Choć dziś są wykorzystywane głównie w celach marketingowych, mogą odgrywać również ogromną rolę podczas sytuacji kryzysowych.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]


Polecamy EWST.pl Kosciol.pl Poradnik-zdrowia.pl Umierać po ludzku Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X