Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Grupy dyskusyjne
Strona główna Styl życia Internet Wiadomości

Dzień Bezpiecznego Internetu: w sieci zachowaj czujność i rozsądek

© bf87 - Fotolia.comDziś po raz dwunasty obchodzony jest DBI, czyli „Dzień Bezpiecznego Internetu”. Tegoroczne hasło zwraca uwagę na działanie każdego użytkownika sieci WWW. W czasach masowego korzystania z komputerów, czy urządzeń mobilnych, codziennie stykamy się z siecią internetową. Dlatego warto wspomnieć o tym, jak robić to bezpiecznie.

więcej »

5 sposobów na poprawienie domowej sieci WiFi

© Djordje Radivojevic - Fotolia.comSłaby zasięg Wi-Fi, szczególnie w dużych mieszkaniach to zmora wielu osób. Wolny internet lub po prostu jego brak potrafi być niezwykle uciążliwy. Jest jednak kilka łatwych sposobów na zwiększenie zasięgu i naprawienie tego problemu.

więcej »

Jak dbać o sprzęt elektroniczny?

© takukawa24p - Fotolia.comNie wyobrażamy sobie obecnie życia bez wielu gadżetów elektronicznych: telefonów, tabletów, aparatów, konsol do gier. Zazwyczaj zakup takiego sprzętu łączy się ze znacznym kosztem. W jaki sposób więc możemy zadbać o te przedmioty tak, by służyły nam jak najdłużej?

więcej »

FOMO: uzależnienie od informacji

© Nmedia - Fotolia.comDwie trzecie Polaków odczuło w ostatnich latach zwiększenie tempa życia u siebie i swoich bliskich. Jednym z odczuwanych skutków tej zmiany jest uzależnienie od informacji i poczucie ich nadmiaru – wynika z badania przeprowadzonego na potrzeby kampanii „Odpuść FOMO”.

więcej »

Dzień Babci i Dziadka 2016 w Google Doodle

fot. GoogleJuż od kilku lat okazji świąt babć i dziadków Google przygotowuje dedykowaną grafikę na swojej stronie głównej. Tym razem największa światowa wyszukiwarka postanowiła uczcić polski Dzień Babci i Dzień Dziadka jednym "doodle".

więcej »

Charles Perrault - mistrz baśni w Google Doodle

fot. GoogleDziś przypada 388 rocznica urodzin Charlesa Perrault - francuskiego baśniopisarza epoki baroku. Największa światowa wyszukiwarka postanowiła przypomnieć użytkownikom postać autora znanych opowieści dla dzieci.

więcej »

Głuchy telefon? Nie oddzwaniaj na te numery!

© photopitu - Fotolia.comUrząd Komunikacji Elektronicznej po raz kolejny otrzymuje sygnały od abonentów oraz przedsiębiorców telekomunikacyjnych o nasileniu się zjawiska nieodebranych połączeń z nieznanych numerów bądź tzw. „głuchych telefonów”.

więcej »

Internetowy ekshibicjonizm. Nie dbamy o prywatność w sieci

© jijomathai - Fotolia.comNiemal jedna trzecia (30%) użytkowników portali społecznościowych udostępnia swoje posty, zaznacza miejsca, w których aktualnie przebywa, oraz dzieli się innymi prywatnymi informacjami ze wszystkimi, którzy są online, nie tylko ze swoimi znajomymi – wynika z quizu przeprowadzonego przez Kaspersky Lab. Osoby, które nie mają świadomości, kto może uzyskiwać dostęp do ich treści, pozostawiają szeroko otwarte drzwi dla cyberprzestępców.

więcej »

Wybór operatora komórkowego: najważniejsza cena, jakość niekoniecznie

© Doris Heinrichs - Fotolia.comCena przegrywa z jakością? Okazuje się, że dla wielu osób tak właśnie jest w przypadku wyboru operatora komórkowego. Dla 41 procent respondentów cena jaką ponoszą za usługi komórkowe jest podstawowym kryterium wyboru – wynika z badania Ericsson.

więcej »

Sylwester 2015 z Google Doodle

fot. GoogleGoogle też bawi się w oczekiwaniu na Nowy Rok. Od pónocy na stronie największej światowej wyszukiwarki wita nas specjalne sylwestrowe Google Doodle.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]


Polecamy eGospodarka.pl Hospicja.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Poradnik-zdrowia.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X