Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Grupy dyskusyjne
Strona główna Styl życia Internet Wiadomości

Internetowe gry pomagają zachować zdolności poznawcze

© aletia2011 - Fotolia.comLudzie w starszym wieku powinni korzystać z Internetu, by trenować umysł. Sieć dostarcza wielu narzędzi do tego, by zachować określony poziom zdolności poznawczych.

więcej »

Toyota: roboty mogą sprawować opiekę nad starszymi

fot. ToyotaToyota testuje roboty, które mogłyby pomagać ludziom starszym w codziennym funkcjonowaniu.

więcej »

Rewolucja selfie: skąd fenomen współczesnej wersji autoportretu?

© De Visu - Fotolia.comSelfie robi współcześnie zawrotną karierę. Obecnie na świecie wykonywanych jest dziennie aż 93 miliony „fotek z rąsi”. Istnieją już nawet różne szkoły robienia selfie, a sieć obfituje w porady, jak zrobić idealne selfie, by wyglądać na nim korzystnie. Skąd wziął się ten fenomen? Kto najczęściej wykonuje selfie i jak wiele z nich udostępniamy w sieci?

więcej »

Sonda Juno na orbicie Jowisza. Google Doodle świętuje kosmiczny przełom

fot. GoogleWystrzelona 5 sierpnia 2011 sonda Juno weszła dziś na orbitę polarną wokół Jowisza, stając się jego sztucznym satelitą. Wydarzenie to uczciła największa światowa wyszukiwarka, przygotowując specjalną grafikę.

więcej »

O manipulacji i bezpieczeństwie w Internecie - wykład dla Seniorów we Wrocławiu

© Photographee.eu - Fotolia.comO tym, jak łatwo ulegamy manipulacji, dlaczego Internet jest doskonałym miejscem na rozpowszechnianie łańcuszków i legend miejskich oraz jak bezpiecznie poruszać się w sieci można będzie posłuchać w piątek 8 lipca we Wrocławiu, podczas wykładu "Techniki manipulacji w (nowych) mediach".

więcej »

Śledzą nas w Internecie

© vege - Fotolia.comNawet jeśli użytkownicy nie mają nic do ukrycia, myśl, że ogromne ilości informacji na ich temat mogą być przechowywane, sprzedawane osobom trzecim, a nawet ujawniane szerszej społeczności internetowej – która może mieć nieczyste intencje – jest niepokojąca. Większości użytkowników (79%) nie podoba się fakt, że są śledzeni, a mimo to 41% nie robi nic, aby się przed tym uchronić. Aż jedna na dziesięć osób (9%) nie była nawet świadoma tego, że jest obiektem śledzenia online – wynika z quizu Kaspersky Lab pt. „Czy jesteś cyber-łebski?”

więcej »

Dzień Ojca w Google Doodle

fot. GoogleTo już kolejny rok, w którym "doodles" na Dzień Matki i na Dzień Ojca pasują do siebie. Tym razem na obu grafikach pojawia się motyw "dorosłych" butów i dziecięcych bucików.

więcej »

Pierwszy dzień lata w Google Doodle

fot. GoogleZa oknami tego nie widać, ale właśnie zaczyna się lato. Astronomiczny początek tej pory roku będzie miał miejsce niedługo po północy, kalendarzowe lato zacznie się pojutrze, a już dziś pojawiło się okolicznościowe "doodle".

więcej »

EURO 2016 na Google Doodle

fot. GoogleWieża Eiffla grająca w piłkę lub francuski kogut na dachu - tak wyglądają dzisiejsze "doodle", przygotowane specjalnie z okazji rozpoczynających się dzisiaj Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Pierwszym meczem EURO 2016 będzie spotkanie Francja - Rumunia.

więcej »

Kupujesz wnukowi smartfon? To grozi uzależnieniem

© mariesacha - Fotolia.comWnuki dostały od Ciebie smartfon na Komunię lub Dzień Dziecka? Niemal każdy maluch i nastolatek chce mieć taką „zabawkę", ale okazuje się, że coraz częściej się od niej uzależnia.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]


Polecamy Kobiety.net.pl Aktywni 50+ eGospodarka.pl Hospicja.pl Oferty pracy