Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Grupy dyskusyjne
Strona główna Styl życia Internet Wiadomości

Dane w Internecie. Cenny towar

Dane, © Dreaming Andy - Fotolia.comBuszując po zakamarkach cyfrowego świata zostawiamy - częstokroć mimowolnie - ogromne ilości danych związanych z naszą prywatnością. Na szczęście starsi ludzie są najbardziej sceptyczni wobec udostępniania danych o sobie. A kiedy chcemy się w Internecie ujawniać? Jedynie w celu dokonywania transakcji i potwierdzania tożsamości – wynika z badania firmy F-Secure "Polacy o Snowdenie i prywatności w sieci", przeprowadzonego przez firmę badawczą Smartscope.

więcej »

Świąteczny spam, czyli poważne kłopoty

© ruslanshug - Fotolia.comŚwięta Bożego Narodzenia to prawdziwe żniwa dla handlowców, którzy atakują nas różnego rodzaju reklamami i …spamem. Ale to także czas, kiedy swoje działania nasilają również hakerzy, próbujący wykorzystać przedświąteczną gorączkę zakupów.

więcej »

Konto w mediach społecznościowych jak CV?

© Grafvision - Fotolia.comBazy danych o kandydatach do pracy aktualizowane za pośrednictwem ich profilów społecznościowych, składanie aplikacji ograniczające się do jednego kliknięcia, nowe CV, wysyłane nie na początku procesu rekrutacyjnego, ale w jego końcowej fazie – tak właśnie może wyglądać przyszłość rekrutacji. Wszystko dzięki rozwojowi nowoczesnych systemów rekrutacyjnych i mediów społecznościowych.

więcej »

Jak bezpiecznie kupić prezenty w Internecie

Zakupy online, © WDnet Studio - Fotolia.comZ badania „Zakupy świąteczne 2016”, przeprowadzonego przez firmę Deloitte, wynika, że w tym roku aż 37% pieniędzy przeznaczonych na prezenty świąteczne zamierzamy wydać w sklepach internetowych. Niestety ten okres gorączkowych zakupów jest często wykorzystywany przez przestępców podszywających się pod sprzedawców. Na co zwracać uwagę, aby nie dać się oszukać oraz co zrobić jeśli prezent będziemy chcieli wymienić czy zwrócić?

więcej »

Zabezpiecz swój telefon

Smartfon, © georgejmclittle - Fotolia.comTelefony komórkowe to prywatne bazy danych. Przechowujemy w nich zdjęcia, wiadomości SMS, adresy, a nawet dokumenty. Kradzież lub zgubienie smartfona jest zatem ogromną stratą, a także niebezpieczeństwem. Jak więc go zabezpieczyć? Kilka poniższych rad ułatwi ochronę telefonu.

więcej »

Dzień darmowej dostawy 2016 w sklepach internetowych

Zakupy online, © Stanisic Vladimir - Fotolia.comChcąc kupować taniej w sieci, trzeba się nauczyć korzystać z jej dobrodziejstw. I chociaż do świąt jeszcze miesiąc, to można już zrobić zakupy online. Nadto zbliża się 29 listopada – to dzień darmowej dostawy zakupów zrobionych w sklepach internetowych. Jest wiele innych metod zaoszczędzenia pieniędzy na świątecznych zakupach online.

więcej »

Płać, albo wszyscy zobaczą co pobierasz: ransoc, nowy rodzaj ataku

Ransomware, © Stockninja - Fotolia.comRansoc to nowy typ ransomware, którego celem nie są pliki, ale reputacja poszkodowanego. Zagrożenie wyszukuje na zarażonym komputerze niedozwolone treści i oskarżając użytkownika o ich posiadanie żąda okupu w ramach "postępowania przedsądowego". Odmowa ma się dla ofiary zakończyć upublicznieniem jej wizerunku jako przestępcy (w skrajnych przypadkach nawet pedofila) i surowymi sankcjami prawnymi.

więcej »

Nowoczesny sprzęt nie sprawia, że jesteśmy ostrożniejsi

Wirus komputerowy, © Fredex - Fotolia.comSzkodliwe oprogramowanie stało się zagrożeniem online, które najczęściej nęka użytkowników — tak wynika z badania przeprowadzonego przez Kaspersky Lab i B2B International. Jedna trzecia ankietowanych Europejczyków (35%) natknęła się na szkodliwe oprogramowanie online lub stanowiła jego cel, z czego jedna piąta (21%) padła ofiarą tego zagrożenia. Wielu użytkowników (31%), którzy zetknęli się ze szkodliwym oprogramowaniem, nie wie, jak zagrożenie znalazło się na ich urządzeniach. Takie wyniki pokazują, że ze względu na charakter obecnych ataków z wykorzystaniem szkodliwego oprogramowania stosowanie niezawodnych rozwiązań bezpieczeństwa to jedyny sposób, aby uchronić się przed tym zagrożeniem.

więcej »

Winę za utratę danych w Internecie najczęściej ponosimy sami

Dane, © rainer_81 - Fotolia.comCyberprzestępcy szukają różnych możliwości pozyskania danych firm i klientów, aby potem czerpać z tego korzyści finansowe. Jednym z takich sposobów jest snooping, czyli pozyskanie nieuprawnionego dostępu do danych. Czy jednak potrzebne są „wymyślne” działania, kiedy okazuje się, że to przez naszą nieostrożność, dane padają łupem internetowych przestępców?

więcej »

Coraz więcej Polaków to siecioholicy. Do uzależnienia wystarczą 2 godziny dziennie

Uzależnienie od Internetu, © borzywoj - Fotolia.comW ciągu minionych 10 lat liczba internautów w Polsce wzrosła ponad dwukrotnie. Z internetu regularnie korzysta 65% dorosłych Polaków, podczas gdy w 2006 roku ten wskaźnik był o połowę niższy i wynosił 31% – wynika z badania „Korzystanie z internetu” przeprowadzonego przez CBOS. Od sieci najbardziej uzależnieni są najmłodsi badani – 100% osób w wieku od 18 do 24 lat regularnie korzysta z Internetu, a z roku na rok coraz więcej internautów (obecnie aż 86%) łączy się z siecią poprzez urządzenia mobilne. Coraz większą grupę Polaków dotyka tzw. zespół uzależnienia od internetu. Wystarczy, że nastolatek spędza w sieci ponad 2 godziny, a dorosły ponad 3 godziny dziennie.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16]


Polecamy Akademia Pełni Życia Kobiety.net.pl Kosciol.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy