Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Grupy dyskusyjne
Strona główna Styl życia Internet Wiadomości

Dzień darmowej dostawy 2016 w sklepach internetowych

Zakupy online, © Stanisic Vladimir - Fotolia.comChcąc kupować taniej w sieci, trzeba się nauczyć korzystać z jej dobrodziejstw. I chociaż do świąt jeszcze miesiąc, to można już zrobić zakupy online. Nadto zbliża się 29 listopada – to dzień darmowej dostawy zakupów zrobionych w sklepach internetowych. Jest wiele innych metod zaoszczędzenia pieniędzy na świątecznych zakupach online.

więcej »

Płać, albo wszyscy zobaczą co pobierasz: ransoc, nowy rodzaj ataku

Ransomware, © Stockninja - Fotolia.comRansoc to nowy typ ransomware, którego celem nie są pliki, ale reputacja poszkodowanego. Zagrożenie wyszukuje na zarażonym komputerze niedozwolone treści i oskarżając użytkownika o ich posiadanie żąda okupu w ramach "postępowania przedsądowego". Odmowa ma się dla ofiary zakończyć upublicznieniem jej wizerunku jako przestępcy (w skrajnych przypadkach nawet pedofila) i surowymi sankcjami prawnymi.

więcej »

Nowoczesny sprzęt nie sprawia, że jesteśmy ostrożniejsi

Wirus komputerowy, © Fredex - Fotolia.comSzkodliwe oprogramowanie stało się zagrożeniem online, które najczęściej nęka użytkowników — tak wynika z badania przeprowadzonego przez Kaspersky Lab i B2B International. Jedna trzecia ankietowanych Europejczyków (35%) natknęła się na szkodliwe oprogramowanie online lub stanowiła jego cel, z czego jedna piąta (21%) padła ofiarą tego zagrożenia. Wielu użytkowników (31%), którzy zetknęli się ze szkodliwym oprogramowaniem, nie wie, jak zagrożenie znalazło się na ich urządzeniach. Takie wyniki pokazują, że ze względu na charakter obecnych ataków z wykorzystaniem szkodliwego oprogramowania stosowanie niezawodnych rozwiązań bezpieczeństwa to jedyny sposób, aby uchronić się przed tym zagrożeniem.

więcej »

Winę za utratę danych w Internecie najczęściej ponosimy sami

Dane, © rainer_81 - Fotolia.comCyberprzestępcy szukają różnych możliwości pozyskania danych firm i klientów, aby potem czerpać z tego korzyści finansowe. Jednym z takich sposobów jest snooping, czyli pozyskanie nieuprawnionego dostępu do danych. Czy jednak potrzebne są „wymyślne” działania, kiedy okazuje się, że to przez naszą nieostrożność, dane padają łupem internetowych przestępców?

więcej »

Coraz więcej Polaków to siecioholicy. Do uzależnienia wystarczą 2 godziny dziennie

Uzależnienie od Internetu, © borzywoj - Fotolia.comW ciągu minionych 10 lat liczba internautów w Polsce wzrosła ponad dwukrotnie. Z internetu regularnie korzysta 65% dorosłych Polaków, podczas gdy w 2006 roku ten wskaźnik był o połowę niższy i wynosił 31% – wynika z badania „Korzystanie z internetu” przeprowadzonego przez CBOS. Od sieci najbardziej uzależnieni są najmłodsi badani – 100% osób w wieku od 18 do 24 lat regularnie korzysta z Internetu, a z roku na rok coraz więcej internautów (obecnie aż 86%) łączy się z siecią poprzez urządzenia mobilne. Coraz większą grupę Polaków dotyka tzw. zespół uzależnienia od internetu. Wystarczy, że nastolatek spędza w sieci ponad 2 godziny, a dorosły ponad 3 godziny dziennie.

więcej »

Szanse na długowieczność można oszacować dzięki... liczbie znajomych na Facebooku

Media spoełcznościowe, © Kenishirotie - Fotolia.comFacebook to jedno z najpopularniejszych mediów społecznościowych. Nic dziwnego więc, że jego funkcjonowanie analizują sojologowie czy psychologowie. Teraz powiązano określone działania na Facebooku z szansami na długowieczność.

więcej »

Uzależnienie od Internetu - ile godzin online to za dużo?

© AndersonRise - Fotolia.com, Internet uzależniaW Internecie można znaleźć niemal wszystko. To największa biblioteka, kanał informacyjny, miejsce spotkań, dostawca rozrywki, etc. Z tego powodu potrafimy spędzać przed ekranem komputera wiele godzin dziennie. Może to jednak prowadzić do uzależnienia - taki problem najczęściej dotyczy młodych ludzi, ale narażeni także są starsi.

więcej »

Czytnik e-booków: na co zwrócić uwagę przy zakupie?

© digitaldictator - Fotolia.comPrzez wzgląd na szereg zalet względem druku, rynek książki elektronicznej sukcesywnie rośnie. Oczywiście, nie oznacza to, że za kilkadziesiąt lat nikt nie będzie pamiętał, jak wyglądał papier. Bynajmniej. E-booki są, były i z całą pewnością jeszcze długo będą uzupełnieniem dla druku. Skądinąd bardzo wygodnym i właśnie dlatego, o ile jeszcze tego nie zrobiliśmy, warto się nimi zainteresować.

więcej »

Bezpieczeństwo komputerowe: z wiekiem nie stajemy się mądrzejsi

© RVNW - Fotolia.comZachowania w Internecie osób w wieku powyżej 55 lat przeczą bezpieczeństwu, a użytkownicy ci często padają ofiarą oszustw – wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez Kaspersky Lab i B2B International. Osoby w wieku powyżej 55 lat są w mniejszym stopniu przygotowane na niebezpieczeństwa czyhające w świecie online.

więcej »

UOKiK sprawdzi operatorów komórkowych. Chodzi o doładowania telefonów na kartę

© rodrigobellizzi - Fotolia.comBrak kolejnego doładowania telefonu na kartę oznacza, że przepadają niewykorzystane środki. Czy czterej najwięksi operatorzy telekomunikacyjni naruszyli prawo? Wykażą to postępowania wszczęte przez szefa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. UOKiK sprawdzi czterech największych operatorów telekomunikacyjnych: Orange Polska, P4, Polkomtel oraz T-Mobile Polska.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15]


Polecamy Uniwersytety Trzeciego Wieku Pola Nadziei EWST.pl Kosciol.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X