Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Internet Artykuły

Gry video przywracają zdolności poznawcze seniorom

© rocketclips - Fotolia.comPowalcz z wnukami o dostęp do konsoli. Gry miewają wśród dojrzałych ludzi kiepską sławę, ale warto się przemóc i spróbować nieco pobawić. To nie tylko daje rozrywkę, ale realnie wpływa na zdolności poznawcze - pomaga poprawić pamięć, przyspiesza czas reakcji oraz zwiększa wielozadaniowość.

więcej »

UOKiK ostrzega: uwaga na serwisy internetowe

© ronstik - Fotolia.comPo raz pierwszy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skorzystał z prawa do ostrzeżenia konsumenckiego. UOKiK przed korzystaniem ze stron ale-gratka.pl, bez-posrednikow.pl, ofertynet.com.pl, ale-gratka.com, alegratka.eu, top-gratka.pl. Serwisy te mogą powodować znaczne straty dla klientów. Ostrzeżenia są wykorzystywane w przypadku stwierdzenia przez Urząd szczególnie uzasadnionego podejrzenia stosowania przez przedsiębiorcę nielegalnych praktyk, mogących narazić konsumentów na straty.

więcej »

Ułatwiamy życie cyberprzestępcom, ujawniając swoje hasła

© Glebstock - Fotolia.comNiemal połowa (42%) europejskich użytkowników internetu przyznaje się do ujawnienia swojego hasła lub pozostawienia go w miejscu, w którym mogli je zobaczyć inni ludzie – tak wynika z badań przeprowadzonych niedawno przez Kaspersky Lab. Takie postępowanie świadczy najczęściej o braku świadomości w zakresie bezpieczeństwa i może stanowić poważne zagrożenie dla danych i prywatności użytkowników.

więcej »

Demencja cyfrowa: nowe technologie niszczą mózg

© polygraphus - Fotolia.comNiezliczona ilość możliwości, pomoc w pracy, nauce, sposób na nudę i atrakcyjna, nowoczesna forma – oto co oferują nowe technologie. Niestety, wyręczają nas również w myśleniu i rozleniwiają mózg, zjawisko to ma już nawet swoją nazwę – demencja cyfrowa. Ogranicz nowe technologie, jeśli nie chcesz, aby Twój mózg przedwcześnie przeszedł na emeryturę – ostrzegają naukowcy.

więcej »

Świąteczne oszustwa internetowe: 8 porad jak nie dać się nabrać

© petunyia - Fotolia.comSzaleństwo świątecznych zakupów powoli się rozkręca. Niektóre sklepy mają już świąteczne dekoracje, a coraz więcej osób kupuje prezenty online, by wszystkie dotarły na czas. Takie zakupowe zamieszanie to istny raj dla cyberprzestępców i oszustów internetowych, więc warto mieć się na baczności.

więcej »

Internetowe grzechy Polaków

© vege - Fotolia.comW ciągu zaledwie 10 lat, liczba internautów w Polsce wzrosła, aż o 43 procent. Niestety, duża część użytkowników sieci nie zważa na swoje bezpieczeństwo, będąc nieświadoma potencjalnych zagrożeń. Lekkomyślne udostępnianie danych osobowych, ustawianie łatwych do złamania haseł, otwieranie nieznanych linków – to tylko niektóre grzechy.

więcej »

Czego boimy się w Internecie: najważniejsze zagrożenia

© contrastwerkstatt - Fotolia.comAż 68 Internautów najbardziej obawia się włamań hakerskich do kont online oraz szkodliwych oprogramowań służących kradzieży haseł i poufnych informacji – wynika z badania przeprowadzonego przez Kaspersky Lab wraz z B2B International. Na trzecim miejscu uplasowały się zagrożenia finansowe – 63 proc. obawiało się utraty pieniędzy z konta, na czwartym natomiast e-maile i strony phishingowe – kolejne zagrożenie, którego celem są dane uwierzytelniające dostęp do kont.

więcej »

W Internecie kupują wszystkie pokolenia

© BillionPhotos.com - Fotolia.comW obecnych czasach, kiedy dostęp do Internetu możemy mieć praktycznie zawsze i wszędzie, coraz powszechniejszym trendem staje się robienie zakupów online. Oferty sklepów ciągle się poszerzają, a ich standard podnosi się z każdym rokiem. Komfort i szybkość takiej formy zakupów sprawia, że nie tylko przedstawiciele generacji Y się na nią decydują.

więcej »

Co Polacy robią w Internecie?

© Syda Productions - Fotolia.comCoraz więcej Polaków wykorzystuje internet do wymiany dóbr i usług. Przynajmniej raz kupiła coś w ten sposób ponad połowa ogółu dorosłych, a sprzedała blisko jedna czwarta – wynika z badania zrealizowanego przez CBOS. Od ubiegłego roku wzrosła liczba osób regularnie kupujących przez internet.

więcej »

Wakacyjne okazje. Co kupujemy latem w sklepach internetowych?

© Vivian Seefeld - Fotolia.comBranżę handlu internetowego jak każdą inną charakteryzuje sezonowość. Przez Internet najwięcej kupujemy w okresie przedświątecznym, czyli w listopadzie i grudniu. Sprzedaż wybranych kategorii produktów rośnie także w okresie letnim. Co najczęściej kupujemy w wakacje i czy zakupy te związane są z naszymi urlopowymi planami?

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12]


Polecamy Kosciol.pl Akademia Pełni Życia Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Poradnik-zdrowia.pl Oferty pracy