Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Internet Artykuły

Czego boimy się w Internecie: najważniejsze zagrożenia

© contrastwerkstatt - Fotolia.comAż 68 Internautów najbardziej obawia się włamań hakerskich do kont online oraz szkodliwych oprogramowań służących kradzieży haseł i poufnych informacji – wynika z badania przeprowadzonego przez Kaspersky Lab wraz z B2B International. Na trzecim miejscu uplasowały się zagrożenia finansowe – 63 proc. obawiało się utraty pieniędzy z konta, na czwartym natomiast e-maile i strony phishingowe – kolejne zagrożenie, którego celem są dane uwierzytelniające dostęp do kont.

więcej »

W Internecie kupują wszystkie pokolenia

© BillionPhotos.com - Fotolia.comW obecnych czasach, kiedy dostęp do Internetu możemy mieć praktycznie zawsze i wszędzie, coraz powszechniejszym trendem staje się robienie zakupów online. Oferty sklepów ciągle się poszerzają, a ich standard podnosi się z każdym rokiem. Komfort i szybkość takiej formy zakupów sprawia, że nie tylko przedstawiciele generacji Y się na nią decydują.

więcej »

Co Polacy robią w Internecie?

© Syda Productions - Fotolia.comCoraz więcej Polaków wykorzystuje internet do wymiany dóbr i usług. Przynajmniej raz kupiła coś w ten sposób ponad połowa ogółu dorosłych, a sprzedała blisko jedna czwarta – wynika z badania zrealizowanego przez CBOS. Od ubiegłego roku wzrosła liczba osób regularnie kupujących przez internet.

więcej »

Wakacyjne okazje. Co kupujemy latem w sklepach internetowych?

© Vivian Seefeld - Fotolia.comBranżę handlu internetowego jak każdą inną charakteryzuje sezonowość. Przez Internet najwięcej kupujemy w okresie przedświątecznym, czyli w listopadzie i grudniu. Sprzedaż wybranych kategorii produktów rośnie także w okresie letnim. Co najczęściej kupujemy w wakacje i czy zakupy te związane są z naszymi urlopowymi planami?

więcej »

Starzenie się jest łatwiejsze z nowymi technologiami

fot. collage Senior.plNowe technologie znacząco zmieniają nasz styl życia. Do tego stopnia, że to, co niegdyś było charakterystyczne dla określonego wieku, przestaje mieć znaczenie. Rozwój techniki znacznie rozwinął nasze możliwości i osłabił ograniczenia wynikające z postępującego procesu starzenia się.

więcej »

Senior w chmurze, czyli dla chcącego nic trudnego

© WavebreakMediaMicro - Fotolia.comO przenoszeniu się do chmury przeczytamy zarówno w tekstach branżowych, jak i na portalach poświęconych stylowi życia i rozrywce. Podobno w chmurze jest wszystko. Kino domowe, gigantyczne płytoteki, miejsce na albumy z rodzinnymi zdjęciami, narzędzia do pracy. Czy to oznacza, że przeprowadzka w cyfrowe obłoki jest nieunikniona? I czy na pewno jest tam miejsce również dla seniora? A może jednak prawdziwe okaże się przysłowie „z dużej chmury mały deszcz”? Jedno jest pewne – aby się tego dowiedzieć, trzeba spróbować przyjrzeć się cyfrowej chmurze z bliska.

więcej »

Lepsze starzenie się z Internetem - jakość życia a kontakt z innymi

© LoloStock - Fotolia.comUmiejętność korzystania z Internetu, a przez to pozostawanie w kontakcie z najbliższymi, sprzyja lepszemu starzeniu się.

więcej »

Jak wybrać telewizor, laptop czy smartfon? Senior w świecie RTV

© Pavel Losevsky - Fotolia.comPlanując zakup urządzenia RTV chcemy połączyć wysoką jakość z atrakcyjną ceną. Dlatego ważne jest, żeby na początku zastanowić się czego naprawdę oczekujemy od danych produktów i jakie cechy są w naszym odczuciu najważniejsze. Pomóc w wyborze może specyfikacja techniczna urządzenia oraz znajomość innowacji oraz trendów.

więcej »

Jak bezpiecznie kupować prezenty świąteczne przez Internet?

© schnubi - Fotolia.comW przedświątecznej gorączce coraz częściej oszczędzamy czas i pieniądze, robiąc zakupy w sklepach internetowych. Dostępność wielu produktów w jednym miejscu, wygoda oraz atrakcyjne ceny – to główne atuty tego rodzaju zakupów. Jednak także w przypadku wyprawy do internetowego sklepu, trzeba pilnować swoich danych i portfela. O czym pamiętać i które sklepy internetowe wybrać, żeby na zakupach online zyskać a nie stracić?

więcej »

Komputer chroni przed demencją

© Alexander Raths - Fotolia.comDzięki użytkowaniu komputera można osłabić ryzyko demencji nawet o 40 procent.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12]


Polecamy Pola Nadziei Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Umierać po ludzku Akademia Pełni Życia Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X